Advokaadibüroo aitab jõuluannetusega ennetada kiusamist Eesti koolides

,

Advokaadibüroo Hedman Partners toetab sel aastal jõulude puhul sihtasutust Kiusamisvaba Kool, et sallivust ja paremaid suhteid ehitada aitav KiVa-kiusuennetusprogramm jõuaks veelgi enamate Eesti koolideni.

Hedman Partnersi juhtivpartneri Merlin Salviku sõnul on SA Kiusamisvaba Kool tegevus ühiskonnas väga aktuaalne ja vajalik. “Selmet kulutada raha jõulukaartidele ja -tervitustele, toetame rahalise panusega sihtasutuse tegevust, lähtudes soovist aidata kaasa noorte arengule ning anda oma panus ühiskonna jaoks kriitilise tähtsusega teemade lahendamisele,” märkis Salvik. “Meile avaldas muljet sihtasutuse poolt pakutav võimalus investeerida järeltulevasse põlve, aidates kasvada vaimselt ja füüsiliselt tervetel ja võimekatel lastel, kellest tulevikus saavad ühiskonna tugevad liikmed – eestvedajad, töötajad, lapsevanemad,” lisas ta.

Uuringute põhjal saab kinnitada, et koolikiusamisel võivad olla kogu ühiskonda mõjutavad rängad tagajärjed. Näiteks on Rootsi kiusuennetajad koostöös erinevate toetajatega välja selgitanud, et ühe aasta jooksul riigis aset leidnud koolikiusamine maksab sealsele ühiskonnale järgneva 30 aasta jooksul 17,5 miljardit Rootsi krooni (ca 1,8 miljardit eurot).

SA Kiusamisvaba Kool missiooniks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks pakub sihtasutus Eesti koolidele Turu Ülikoolis välja töötatud teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi KiVa. Hetkel rakendab programmi Eestis ligi 50 kooli, kellele lisandub järgmisel sügisel veel ca 20. Vahe-eesmärgina soovib sihtasutus 2020. aastaks jõuda vähemalt 180 koolini, mis on tänast Eesti koolide arvu arvesse võttes alla poole. See oleks väga suur samm edasi selle poole, et kõik Eesti lapsed saaksid end koolikeskkonnas turvaliselt tunda ning heade sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskustega täiskasvanuteks areneda.