KiVa kiusuennetusprogrammiga liitumine uutele koolidele 2024/25 õppeaastaks on avatud

Foto: Tallinna Lilleküla Gümnaasium

SA Kiusamisvaba Kool kutsub uusi koole liituma KiVa kiusuennetusprogrammiga. Selleks, et 2024. a. septembrist programmi rakendama asuda, tuleb oma sooviavaldus teele panna hiljemalt 9. veebruaril. Liitumissoovist palume aegsasti märku anda, sest kohtade arv ühes lennus on piiratud. Infoseminar toimub  7. detsembril veebis.

SA Kiusamisvaba Kool pakub maailmas üht enim hinnatud teadus- ja tõenduspõhist KiVa kiusamise ennetamise programmi. KiVa programmi rakendatakse 25% Eesti koolides. Uuringud näitavad, et KiVa programm aitab kaasa hoolivate ja turvaliste suhete tekkimisele ja kiusamise, sh küberkiusamise vähenemisele koolis. Samuti aitab KiVa vähendada õpilaste ärevust ja depressiivsust ning suurendada õpimotivatsiooni ja akadeemilist edukust.

„KiVa teadus- ja tõenduspõhine programm on üks süstemaatilisemaid maailmas, sisaldades palju praktilisi tegevusi ja materjale nii kiusamise ennetamiseks kui ka kiusamisjuhtumite lahendamiseks,” sõnas SA Kiusamisvaba Kooli KiVa programmi juht Jane Alas. “Eriline on seegi, et programm on kooliülene, seega on väga oluline, et kool koos personaliga on KiVa programmiga liitumise motivatsiooni enda jaoks mõtestanud,“ lisas Alas.

Tallinna 32. Keskkoolis alustati KiVa kiusuennetusprogrammi rakendamisega käesoleva õppeaasta alguses. Kooli direktori Maarja Merigani sõnul sai otsust tõukavaks teguriks programmi terviklikkus. “KiVa programmi juures sai meie jaoks otsustavaks asjaolu, et programm pakub süsteemset kooliterviklikku lahendust, kuhu on kaasatud nii õpetajad, õpilased kui lapsevanemad,” rääkis Merigan.

“Programm annab koolile kätte praktilised materjalid, mille abil saame muuta koolikliimat ja -keskkonda positiivsemaks, toetada laste akadeemilist edukust, vähendada kiusamist ning seeläbi ka vaimsete ja sotsiaalsete probleemide esinemist,” lisas Merigan.

Sel aastal korraldab SA Kiusamisvaba Kool kolm KiVa programmi tutvustava tasuta infoseminari:

  • 07. detsember 2023 kell 14:00-15:30 ZOOM keskkonnas (link saadatakse paar päeva enne vebinari toimumist)

Osalemiseks on vaja eelnev registreerimine, mida saab teha SIIN.

Facebooki ürituse leiad SIIT.

Kui koolijuht koos personaliga soovivad tuleval sügisel KiVa-koolide kogukonnaga liituda ning kiusuenentusega süstemaatiliselt tegeleda, tuleb selleks sooviavaldus teele panna hiljemalt 9. veebruaril.

Infoseminare viivad läbi Kati Toobal (SA Kiusamisvaba Kooli koolitaja ja mentor), Kristiina Treial (SA Kiusamisvaba Kooli sisujuht) ja Viivika Keskküla (õpetaja ja SA Kiusamisvaba Kool koolitaja). Infoseminarile on oodatud ühe kooli kohta kuni viis inimest, soovitavalt võiks nende seas olla kooli juhtkonna esindaja ja tugispetsialist. PS! Palume igal osalejal eraldi registreeruda!

Lisainfo KiVa programmi kohta: KiVa programm – Kiusamisvaba Kool

KiVa programmiga liitumise info: https://kiusamisvaba.ee/liitu/

Liitumisprotsessi kirjeldus: https://kiusamisvaba.ee/kiva-programm/liitumisprotsess/

Registreerimisinfo: https://www.kiusamisvaba.ee/koolitus-teenus/kiva-tutvustusseminarid/

Infoseminare korraldab SA Kiusamisvaba Kool koostöös Tallinna Haridusameti ja Tartu linna haridusosakonnaga. SA Kiusamisvaba Kool on Haridus- ja Teadusministeeriumi strateegiline partner.

KiVa on Turu Ülikooli teadlaste poolt välja töötatud teadus- ja tõenduspõhine programm, mille ametlik ja litsenseeritud partner programmi levitamiseks Eestis on SA Kiusamisvaba Kool. KiVa programm on Eesti koolides juba enam kui kümme aastat aidanud kiusamist vähendada ning sisaldab nii universaalseid kui ka juhtumipõhiseid tegevusi kiusamise ennetamiseks ja juhtumite lahendamiseks.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga aidata Eesti koolid kiusamisvabaks. Sihtasutuses töötatakse välja ja kasutatakse teadus- ja tõenduspõhiseid meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutusele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega kiusamise olemusest ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viisidest koolides.

Foto autor on Tallinna Lilleküla Gümnaasium.

Värskemad uudised/postitused

Saada jõulutervitused Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga

Kutsume häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Personaliseeritud jõulukaartide tellimine on küll lõppenud, kuid […]

Read more

Ekstra klass: detsembrikuu väljakutse on “Teistmoodi klassipilt”

Klassifotode tegemine on klassika – detsembri ülesandes pöörame aga tähelepanu hoopis loomingulistele ja ootamatutele lahendustele. Mõelge, milline võiks klassipilt veel […]

Read more

Ekstra klass – oktoobrikuu väljakutse võitjad on selgunud

Oktoobris startis Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli väljakutse EKSTRA KLASS, mis on mõeldud 3.–6. klassidele.  Oktoobrikuu väljakutseks oli luua oma klassi […]

Read more
Load more