Tutvu tiimiga – koolitusjuht Marietta Alliksaar

Marietta Alliksaar on Kiusamisvaba Kooli koolitusjuht, kes liitus tiimiga möödunud aasta detsembris. Marietta oskab hinnata väikeseid rõõme ja õnnestumisi, millest tulenevalt käivad temaga kaasas optimism ja positiivne ellusuhtumine. Saame Mariettaga lähemalt tuttavaks.

Millist rolli täidad Kiusamisvaba Kooli tiimis?

Olen Kiusamisvaba Kooli koolitusjuht, mis tähendab, et vastutan koolitusosakonna heaolu eest. Ühest küljest on mu töös päris palju korraldamist, – näiteks baaskoolitused ja ka KiVa-koolide suvekool, mille vankrit koolitusjuht veab – teisalt seisneb minu töö ka koolitusosakonna arendamises, koolituste kvaliteedi tagamises ning koolitusvõrgu hoidmises.

Kes oled inimesena?

Kirjeldaksin end inimesena kui uudishimulikku ja analüütilist optimisti. Mulle on alati meeldinud mõelda, miks mingi asi on nii, mitte naa ning kas see on ka põhjendatud. Minu jaoks on maailm värviline ja kirju ning isegi kui olukorrad on mõnikord kas väga hele- või tumehallid, on mul keeruline näha, et need päriselt must-valged oleksid. Tunnen lapselikku rõõmu väikestest asjadest nagu jalutuskäik koeraga, täiuslikult pruun röstsai ja auto istmesoojendus.

Miks otsustasid Kiusamisvaba Kooli tiimiga liituda?

Koolikiusamine on minu jaoks hingelähedane teema. Olin enne Kiusamisvaba Kooli tiimiga liitumist õpetaja ning nägin väga lähedalt, kuivõrd akuutne teema kiusamine ka tänapäeval koolis on, samas pean nentima, et ega ma õpetajana alati väga oskuslikult nende olukordadega toime tulla ei osanud ning tunnen, et KiVa programm oleks mind selles kindlasti aidanud. Kuna minu jaoks on väga oluline ka tööalane areng, tundsin ühel hetkel, et aeg on uute väljakutsete jaoks, mida koolitusjuhi töö ka pakkus ning otsustasin seetõttu ka koolitusjuhi kohale kandideerida.

Millised on sinu hobid?

Minu hobid on ajas väga lainetavad olnud, mulle meeldib uusi asju katsetada ning õppida. Mingitel hetkedel on nendeks kudumine ja tikkimine, teisel hetkel jälle pillimäng. Püsivamalt on minuga kaasas käinud kirjutamine, leibade ja saiade küpsetamine, lauamängude mängimine ja reisimine. Mulle meeldivad väga väikesed nädalavahetuse retked, kus paar tundi lennukisõitu annab võimaluse kogeda juba midagi täiesti teistsugust.

Milline on põhimõte, millest elus lähtud?

Lähtun oma elus peamiselt kahest põhimõttest: hukka mõista on alati lihtsam kui mõista, kuid teine on väärtuslikum, mistap üritan oma energia sellesse suunata. Teiseks usun, et kui mingi asi on vähemalt teoreetiliselt teostatav, võiks see ka praktiliselt teostatav olla, seega kui mul tekib mingi küsimus või idee, olen nüri järjepidevusega valmis selle elluviimiseks tegutsema. Minu jaoks on kõige olulisemad mu pere ja lähedased sõbrad. Hommikuti on kohv ka oluline.

Värskemad uudised/postitused

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Read more

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Read more

Ingi Mihkelsoo “Hommik Anuga” hooaja avasaates

Hommik Anuga hooaja avasaates käis külas Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Ingi Mihkelsoo. Avameelses intervjuus jagas Ingi enda isiklikku valusat kiusamise lugu. […]

Read more
Load more