Üle-eestilise veebiaktusega tähistatakse Kiusamisvaba Kooli kümnendat tegevusaastat

Tänasel rahvusvahelisel kiusamisvastasel päeval korraldab SA Kiusamisvaba Kool üle-eestilise veebiaktuse, millest saavad osa enam kui 40 000 õpilast. 4. mail toimuva veebiaktusega tähistatakse Kiusamisvaba Kooli kümnendat tegevusaastat ja ÜRO poolt välja kuulutatud kiusamisvastast päeva. 

Kiusamisvaba Kooli 10. sünnipäeva puhul toimuv veebiaktus toimub 4. mail kell 10 ning jõuab kõikide KiVa-programmiga liitunud koolideni. Aktuse raames toimub Vabariigi Presidendi ja koolinoorte vestlusring kiusamise ja kiusuennetuse teemal, esitletakse uut kiusuennetusele pühendatud Airi Liiva ja Laulupesa laulu ning vaadatakse KiVa-koolide videotervitusi. 

Tänaseks on KiVa (kiusamise ennetamise ja vähendamise) programmi rakendatud Eestis juba kümme aastat. Teadus- ja tõenduspõhise programmiga on liitunud ligi veerand Eesti koolidest, pikaajaliseks unistuseks on viia programm kõikide Eesti koolideni. 

“Uuringutest teame, et Eesti õpilased lähevad kooli rõõmsalt, õppimine tundub tore ja klassikaaslased sõbralikud,” sõnas Kiusamisvaba Kooli sisujuht ja asutajaliige Kristiina Treial. “Mida aeg edasi, seda vähemaks koolirõõmu jääb. Õnneks teame põhjuseid, miks see nii läheb ja teame ka viise, kuidas koolirõõmu taastada või suurendada. Toetavad, hoolivad ja turvalised suhted klassikaaslastega mängivad siinkohal võtmerolli – KiVa-programm toetab selliste suhete loomist ja hoidmist,” lisas Treial.  

“Maailma muudetakse igapäevaselt, tilk tilga haaval – samamoodi toimub see kiusuennetuses,” sõnas Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Ingi Mihkelsoo. “Igaühest sõltub see, kas kiusamine saab toimuda. Veebiaktus toimub rahvusvahelisel kiusamisvastasel päeval, kuna on ääretult oluline tuua tähelepanu iga ühiskonnaliikme rollile kiusamise vähendamisel ja ennetamisel – meil kõigil peavad olema valmisolek ja teadmised sekkuda,” lisas Mihkelsoo. 

Värskemad uudised/postitused

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Read more

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Read more

Ingi Mihkelsoo “Hommik Anuga” hooaja avasaates

Hommik Anuga hooaja avasaates käis külas Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Ingi Mihkelsoo. Avameelses intervjuus jagas Ingi enda isiklikku valusat kiusamise lugu. […]

Read more
Load more