Heategevusportaal kutsub üles kiusuennetust toetama

,

Alates 16. märtsist 2018 on SA Kiusamisvaba Kool esindatud ka heategevusportaalis help.ee, kus kutsutakse üles toetama sihtasutuse missiooni muuta Eesti koolid kiusamisvabaks, levitades siin Soome teadlaste poolt välja töötatud KiVa kiusuennetusprogrammi.

Ühe lapse kaasamine kiusuennetusprogrammi tähendab umbes 10 eurot esimesel 2 aastal – ettevalmistusaastal ning programmi rakendamise esma-aastal. Sellest sümboolse 2-3 eurot panustab kool, ülejäänu katab sihtasutus. Raha selleks tuleb erinevatest projektivahenditest ning eraisikute ja ettevõtjate annetustest.

Sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar loodab, et esindatus help.ee portaalis aitab leida Kiusamisvaba Kooli tegevusele uusi poolehoidjaid ja toetajaid, kes peavad kiusamise vähendamist ja ennetamist oluliseks. “Kiusamist saab ennetada – sellele juhivad tähelepanu nii teadlased kui ka seda kinnitavad mitmed rahvusvahelised ning kodumaised mõõtmised. Seda enam tuleb Eesti koolidele – ning Eesti (õpi)lastele – aina paremini kättesaadavaks teha teadus- ja tõenduspõhine lahendus nimega KiVa programm.”

Sihtasutuse toetamiseks on erinevaid võimalusi. Selleks saab:

  • helistada meie annetustelefoninumbrile 9002010 (toetad 10 euroga);
  • teha annetuse meie kodulehel või ülekandena SA Kiusamisvaba Kool arveldusarvele EE312200221056518192 (Swedbank);
  • toetada meie tegevust rahaliselt või preemiapunktidega annetuskeskkonnas “Ma armastan aidata”;
  • annetada Uuskasutuskeskusele oma vanu või soetades sealt endale uusi asju;
  • soetada endale annetuse eest paberkandjal lapsevanemate miniõpiku (https://kiusamisvaba.ee/soeta-miniopik/);
  • korraldada oma ettevõttes või ettevõtte abiga meie tegevuse toetuseks heategevuskampaania.

Help.ee on 2011. aastal loodud portaal, mis koondab erinevaid abiorganisatsioone ja -projekte, aidates viia nende sõnumid kõigi heade inimesteni, kes tahavad õla alla panna.