Soeta SA Kiusamisvaba Kooli heategevuslik rinnamärk ja toeta KiVa kiusuennetusprogrammi jõudmist Eesti koolidesse!

,

SA Kiusamisvaba Kool on oma hea partneri, rinna- ja teenetemärkide ning korporatiivehete valmistaja Roman Tavastiga välja andnud heategevuslikud kiusuennetusliku sõnumiga rinnamärgid, mille müügituluga saab toetada KiVa kiusuennetusprogrammi rakendamist Eesti koolides.

Kaunil ja ka soliidse riietusega sobival heategevuslikul rinnamärgil on kujutatud kahte käekujutist, mis väljendavad ühelt poolt ühiselt tegutsemist ning teisalt stopp-märki kisamise peatamise sümbolina.

Märgi saab soetada annetuse eest alates 2 eurot ning annetussumma läheb teadus- ja tõenduspõhise KiVa programmi levitamiseks aina enamatesse Eesti koolidesse.

Märke saab soetada sihtasutuse veebilehe vahendusel (tellides vähemalt 10 märki, on kättetoimetamine tasuta), aga ka Uuskasutuskeskuse Tallinna Liivalaia ning Tartu kauplustest ning Linea Shopi e-poest aadressil http://lineashop.ee/kategooria/heategevus/.

Kiusamisvaba Kool kutsub üles tähistama kiusamisvastast päeva

,

4. mail on ÜRO kiusamisvastane päev, mil kiusamisvastase hoiaku väljendamiseks kutsutakse üles riietuma roosasse, sinisesse või lillasse. SA Kiusamisvaba Kool kutsub ka eestimaalasi üles päeva tähistama ning kandma vastavat riietust vm elemente ja/või postitama sotsiaalmeedias oma seinale temaatilisi pilte teemaviitega #koospeatamekiusamise.

Sotsiaalmeediasse pilte postitades jääb igaühe enda otsustada, kuidas oma kiusuvastast sõnumit pildil kujutada: olgu selleks siis sümbolvärvides riietuse kandmise jäädvustamine või kiusuvastase sõnumi edasi andmine mõnel muul moel.

“Oluline on, et see postitus – või mistahes päevakohane hoiakuväljendus – kannaks endas ideed: koos saame kiusamisele vastu astuda,” täiendab SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. “Kuna kiusamine on grupinähtus, siis kiusamise peatamiseks, aga ka ennetamiseks on vajalik meeskonnatöö ning see, et väljendaksime selgelt ja julgelt, millist käitumist me enda ümber ei aktsepteeri.”

Muu hulgas võib kiusuvastase päeva tähistamiseks kinnitada rinda Kiusamisvaba Kooli heategevusliku rinnamärgi, mis väljendab ühiselt kiusamise peatamise sõnumit. 2 eurot maksvaid märke saab soetada nii sihtasutuse veebilehe vahendusel kui ka Uuskasutuskeskuse Liivalaia kauplusest ning nende soetamise kaudu toetatakse KiVa kiusuennetusprogrammi jõudmist veelgi enamate Eesti koolideni.

Kiusamisvastase päeva sünniriik on Kanada, kuid tänaseks tähistatakse seda erinevatel kuupäevadel väga paljudes erinevates riikides. 2012. aastal kuulutas ÜRO ametlikuks kiusuvastaseks päevaks 4. mai, mil seda tähistatakse rahvusvaheliselt väga paljudes riikides, sh Austraalias, Prantsusmaal, UKs ja USAs.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutamisele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega koolikiusamise ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Heategevuskaartide soetamisega saab toetada KiVa programmi jõudmist Eesti koolidesse

,

SA Kiusamisvaba Kool on oma heade partnerite, trükikoja POS Printi ning kunstnik Lumimariga välja andnud heategevuslikud õnnitluskaardid, mille müügituluga saab toetada KiVa kiusuennetusprogrammi rakendamist Eesti koolides.

Kunstnik Eva Pogoretski (Lumimari) illustreeritud kaarti kaunistab hoolivust ja sõbralikkust väljendav armas kassipesakond. Kaart mõõtudega 148 x 210 mm on kokkuvolditav ning mahub kenasti suuruses C5 standardümbrikusse.

Heategevusliku õnnitluskaardi ostuga saab toetada sihtasutuse Kiusamisvaba Kool missiooni muuta Eesti koolid kiusamisvabaks, levitades Eesti koolides Soome teadlaste poolt välja töötatud KiVa kiusamise vähendamise programmi. Kaardi tagumisel küljel on ka heategevusele viitav tekst.

Kaardi hind on 1.80 ning neid saab soetada SA Kiusamisvaba Kooli käest esitades tellimus (miinimumkogus 10 kaarti) aadressile info@kiusamisvaba.ee (tellimuse saab esitada ka läbi veebivormi siin), aga ka Tartu raamatukauplusest Krisostomus, Rahva Raamatu kauplustest üle Eesti, Uuskasutuskeskuse Tallinna Liivalaia ning Tartu kauplustest ning Linea Shopi e-poest aadressil http://lineashop.ee/kategooria/heategevus/.

Eesti sportlased: “Ära lase kiusata!”

,

Homme, 6. aprillil tähistatakse Eesti Olümpiakomitee (EOK) eestvedamisel Eestis rahvusvahelist valge kaardi päeva, mille raames kutsuvad meie tippsportlased üles kiusamisele vastu seisma.

Tänavuse valge kaardi päeva sõnum on “Mina ei lase kiusata. Ära Sina ka lase!“ ning selles löövad kaasa sõudja Allar Raja, kümnevõistleja Janek Õiglane, taekwondolane Olga Borisenko, vehkleja Julia Belajeva ning korvpallur Indrek Kajupank ja AVIS Utilitas Rapla korvpallimeeskond koos fännidega.

Kampaania raames kutsuvad kõik eelnimetatud sportlased videoklippides üles meid näitama koolikiusamisele valget kaarti ning postitama tehtud pildi või video valge kaardi päeval, 6. aprillil  sotsiaalmeediasse teemaviidetega #äralasekiusata, #WhiteCard ja/või #terveeestieest.

Koolikiusamine on Eesti laste ja noorte jaoks suur probleem. Erinevate uuringute andmetel kogeb õppeaasta jooksul kiusamist keskmiselt viiendik Eesti kooliõpilastest, mõnes paigas või vanusegrupis lausa iga neljas. Valge kaardi päeval tahame öelda kõigile neile, kes kiusamist pealt näevad: “Palun sekkuge!” Just pealtnägijate reaktsioonidest sõltub kõige enam, kas kiusamine jätkub, võimendub või lõppeb. Igaüks meist saab kiusamist peatada!

“Mul on hea meel näha, et kiusamist uurinud teadlaste hinnangul oluline tegur – kõrvalseisjate sekkumise vajalikkus – saab aina enam tähelepanu ning sõnum märkamisest ja kiusamise peatamise võimalikkusest levib üha kaugemale,” sõnas sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar tunnustavalt. “Õpetajad ja teised täiskasvanud peavad aga teadvustama, et ka nemad on need potentsiaalsed kõrvalseisjad, kes kiusuennetusega peavad tegelema ka enne ja pärast valge kaardi päeva, nii et loodan, et see üleskutse püsib meil kõigil veel pikka aega meeles.”

Valge kaardi päeva tähistamise algatasid Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev räägib sellest, kuidas sport suudab ühiskonda paremaks muuta – spordil on jõud inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua.

Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust.

EOK nõuandvaks partneriks valge kaardi päeva kampaanias on SA Kiusamisvaba Kool, mis igapäevaselt kiusamise alase teadlikkuse tõstmisega tegeleb ning levitab Eesti koolide seas Soome teadlaste poolt välja töötatud tõenduspõhist kiusamise vähendamise programmi KiVa.