Kiusamisvaba Kool kutsub teabepäevadele

,

SA Kiusamisvaba Kool korraldab reedel, 2. veebruaril Pärnus ja esmaspäeval, 5. veebruaril Tallinnas teabepäeva, mille jooksul saab ülevaate, mis on kiusamine, mida tähendab kiusuennetus ning kuidas ja miks toimib kiusamise vähendajana KiVa programm.

Teabepäevadele, mille viivad läbi sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar ning uuringukoordinaator ja sisuekspert Kristiina Treial, on oodatud kõik laste ning koolipere vaimse ja füüsilise heaolu eest seisjad – koolijuhid, õpetajad ning kohalike omavalitsuste juhid ja ametnikud. 

Kiusamisvaba Kooli tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul on teabepäevade eesmärk viia kõik õpilaste igapäevase turvalisuse eest vastutajad kiusamise teemaga paremini kurssi.

“Kiusamise kohta levib endiselt liiga palju müüte – et see on lapse arengu loomulik osa või et seda tegelikult “meie koolis” ei eksisteerigi. Aitame nende müütide taha vaadata, rääkides, mida teadus kiusamise kohta on uurinud ning milline on see tõenduspõhine lahendus, mis aitab ohvrite osakaalu järk-järgult ja järjepidevalt vähendada,” võttis Triin Toomesaar kokku.

Peale eelkirjeldatud on kavas rääkida sellest, millised on kiusuvastased praktikad üle maailma ja Eesti koolides, ning sellest, miks ja kuidas KiVa programm töötab.

Teabepäevad toimuvad 2. veebruaril kell 15.00-17.30 Pärnu Kunstide majas (Pühavaimu 8, Pärnu) ning 5. veebruaril kell 14.00-17.00 Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14, Tallinn).

Kõikidel teabepäeval osaleda soovijatel palutakse sellest teada anda registreerudes vähemalt 2 päeva enne üritust siin: goo.gl/4T74rh.