Kiusamisvaba Kooli meemikonkursi parimaks osutus Hanna Kass

,

Suvekuudel kutsus SA Kiusamisvaba Kool noori osalema meemikonkursil “Suhtle vabalt, kiusuvabalt!”. Euroopa kultuuripärandiaasta ja suhtluskultuurikuu raames korraldatud ning augusti alguses kulmineerunud konkursi võitjaks osutus Lagedi neiu Hanna Kass.

Kokku osales 13-18-aastastele õpilastele suunatud konkursil 33 noort, kes saatsid võistlustulle kokku 89 meemi. Kuigi äramärkimist leidsid neist suisa 23, pidas Kiusamisvaba Kooli sihtasutuse meeskond esitatud töödest kõige tabavamaks 16-aastase Jakob Westholmi Gümnaasiumi 11. klassi õpilase Hanna Kassi tööd (vt fotot).

“Püüdes naljatada võidutöö stiilis – polegi nii lihtne head kiusuvaba meemi luua!” sõnas sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. “Huvitav oli suve jooksul jälgida, kuidas meile saabus palju töid poistelt, ent konkursi eesmärgile ja sõnumiseadmisele said paremini pihta hoopis need vähesed tüdrukud, kes ka osaleda võtsid. Ka võis näha, et hetke kuumim meem on kahtlemata Kanada räppar Drake’i kahele pildile toetuv vastandamine. Postkasti saabus ka erinevaid versioone ajude ja kirstude võrdlemisest. Võidumeem tugines “vanale heale klassikale”, ent oli koos kasutatud mõttega sel konkursil unikaalne ja lahendustele orienteeritud.”

Konkursi võitja Hanna Kass tunnistab, et tema isiklikult pole õnneks kordagi otseselt koolikiusamisega kokku puutunud, kuid on probleemist teadlik. “Mõningates teistes koolides on see väga aktuaalne teema, mistõttu tekkiski mul mõte antud konkursil osaleda, et omalt poolt panustada kiusamise vähendamisse,” sõnas ta.

Koostöös Telia Eestiga premeerib SA Kiusamisvaba Kool Hannat 250-eurose Telia kinkekaardiga.

Peale Hanna said žürii tunnustuse konkursil veel ka Siim Piir (17 a), Madis Palmet (17 a), Anna-Maria Kenppi (16 a), Gemma Kits (14 a), Kaarel Mäemuru (18 a), Erko Vain (18 a), Jan Daniel Peterson (18 a), Marco Floren (15 a), Oliver Leppik (13 a), Dominic Kaljas (14 a), Kaur Orgusaar (15 a) ja Maria Ojakoiv (14 a). Vaata kõiki äramärgitud töid Kiusamisvaba Kooli Facebooki lehelt.

Konkurss kuulus Euroopa kultuuripärandi aasta programmi ning seda aitasid korraldada: