Kiusamisvaba Kooli nõukogu liige Rasmus Rask valiti aasta kodanikuks

,

Tänasel kodanikupäevale pühendatud tänuüritusel kuulutas kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku, kelleks osutus sihtasutuse Kiusamisvaba Kool üks asutajatest ning praegune nõukogu liige Rasmus Rask.

Aasta kodaniku aunimetus antakse Eesti Vabariigi alalisele elanikule, kes on silma paistnud ühiskonna üldisele arengule kaasaaitamisega või ühiskonna jaoks oluliste saavutustega. Tänavu oli aasta kodaniku konkursi moto „Kujundame tulevikku“, mis sai inspiratsiooni käimasolevast laste ja noorte kultuuriaastast.

Lisaks pühendunud tegevusele kiusuennetuse vallas märgiti ära Rasmuse kodanikuaktiivsus hariduse ja sotsiaalse ettevõtluse vallas, sh tänavu sügisel eraalgatusena alustanud kolmkeelse keelekümblusprogrammiga põhikooli Avatud Kool asutamine ning panus noorte alkoholismiennetusse.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Rasmus Rask ühiskonna suhtes hooliv ja vastutustundliku ellusuhtumisega inimene. „Raski sõnadele järgnevad ka teod, mis paljuski on pühendatud just meie järelkasvule. Tunnustan vastset aasta kodanikku tema tähelepanelikkuse ja panuse eest aidata luua avatud ja ühtehoidvat Eestit, kus elavad julged ja hoolivad inimesed,“ lausus Saar.

Aasta kodaniku aunimetuse andmise tava algatas 2003. aastal rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ning tänavune tunnustus on järekorras 15. Möödunud aastal pälvis tiitli samuti SA Kiusamisvaba Kool üks asutajatest ja nõukogu liige, Arvamusfestivali ellukutsuja ning aruka suhtluskultuuri eestkõneleja Kristi Liiva.

SA Kiusamisvaba Kool tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul on väga vähestel inimestel au ja võimalus maailma parandada lausa koos kahe Eesti aasta kodanikuga. “Sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevtiimil see suurepärane võimalus on ning me oleme väga uhked ja inspireeritud nii Kristi kui Rasmuse jätkuvast ja nakkavast missioonitundest,“ polnud Toomesaar ilusate sõnadega kitsi. „Loodame ka, et need meile olulised sädeinimesed endale liiga ei tee, vaid jaksavad jätkata ning kiusuennetussegi panustada ka järgnevate väga mitmete aastate jooksul!“