Kuusalu kool pidas KiVa-päeva

,

Reedel, 15. septembril toimus Kuusalu keskkoolis KiVa-päev, mille peaidee oli „Oleme üks meeskond ja teeme kõike koos!”. See tähendaski, et kõike tehti sel päeval koos, kogu kooliperega. Koolitunde ei toimunud ning põhirõhk oli õuetegevustel.

Päev algas kooli direktori ja KiVa-tiimi tervitustega, misjärel jätkati vahvate ühistegevustega. Näiteks tuli kogu kooliperel end ära mahutada korvpalliplatsile ning moodustada KiVa-kett ümber koolimaja. Ikka kõik koos – nii õpilased kui õpetajad käsikäes. Kooli KiVa-tiimi liige ja tugikeskuse juhataja Piret Kamber kommenteeris Sõnumitoojale, et esialgu arvati, korvpalliaugus läheb kitsaks, kuid selgus, et ruumi jäi ülegi. Visati nalja, et ka Kolga kooli ja Vihasoo lasteaia-algkooli õpilased ja õpetajad oleksid ära mahtunud.

Seejärel mindi edasi grupitegevustega, milleks jaotati kogu õpilaskond neljaks ning mängiti meeskonnamänge, ühisjoonistati tapeedirullile, õpiti ühismarssimist koos hüüdega „Parem, parem, üheskoos on parem!” ning pildistati väärtusi. Neid tegevusi korraldasid ja vedasid eest 9.-12. klasside õpilased.

Mõnusa ja tegusa päeva lõpus oli kirsiks tordil ühise pikniku pidamine, mis vihmase ilma tõttu toimus klassiruumides.

Kuusalu keskkooli KiVa-tiimi juhi Piret Kamberi sõnul sai päev õnnestuda vaid tänu kogu koolipere – õpilaste, õpetajate, abipersonali – ühisele panustamisele. Ta kiitis Sõnumitoojale, et päev läks korda, õpilased küsisid, millal jälle midagi sellist tehakse: „Kooli KiVa-tiimiga panime paika peamised ideed. Mängud mõtlesid noored ise välja. Kiva-päevast võiks me koolis tekkida traditsioon.”

Toredat päeva külastas ka SA Kiusamisvaba Kool programmikoordinaator Klelia Peterson, kes leiab, et kuigi Kuusalu keskkool on alles teist aastat KiVa-kool, on toetava koolijuhi ning hästi toimiva ning ühiselt tegutseva KiVa-tiimi jõul juba väga palju jõutud ära teha.

„Hea näide on ka see, et Kuusalu Kiva-tiim käib alati KOOS end ka sihtasutuse poolt korraldatud koolitustel täiendamas ning ka see paneb tiimi ühte jalga astuma ning ühiselt tegutsema. Positiivse ja teotahtelise hoiakuga nakatatakse kolleege ja õpilasi ning tulemuseks ongi sellised vahvad teemapäevad ning suurim rõõm koos tegutsemisest!” nendib Peterson.