SA Kiusamise Vastu tegevjuht on Triin Toomesaar

,

Eesti koolidele Kiusamisvaba Kool kiusuennetusprogrammi pakkuva SA Kiusamise Vastu tegevjuhina alustas tööd haridusaktivist ja Noored Kooli programmi vilistlane Triin Toomesaar. 


Eestis 1.-6. klassidele mõeldud Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmiga on liitunud hetkel 31 kooli. KiVa programm on unikaalne ja kooliterviklik, sisaldades väärtuspõhiseid ennetustegevusi, juhtumite lahendamise tööriistu ning mõju hindamise uuringut. Aprillikuus alustas programmi koolidele pakkuva sihtasutuse tegevjuhina tööd Triin Toomesaar, kes on varem töötanud Noored Kooli programmi raames õpetajana Jüri Gümnaasiumis ning enne seda Swedbankis ettevõtete panganduse divisjonis. Triin on omandanud bakalaureusekraadi Tallinna Tehnikaülikoolis ning parasjagu lõpetamas magistriõpinguid Tallinna Ülikoolis politoloogia erialal.

SA Kiusamise Vastu nõukogu esimehe Kristiina Treiali sõnul on Kiusamisvaba Kooli programmi eestvedamine sügava missiooniga väljakutse – kindlustada turvaline ja õnnelik koolipõlv Eesti lastele. „Meie olulisim eesmärk on viia lähiaastail lõpule programmi tervikmahus Eesti koolide jaoks kohandamine ja sisuline arendustöö, mille jaoks Triinu oskused, haridusvaldkonna hea tundmine ning varasem õpetajatöökogemus koolist on väga kasulik.”

2013/2014. õppeaastal aset leidnud KiVa pilootprojekti tulemused näitasid, et sellel on positiivne mõju – programmi kasutavates pilootkoolides vähenes kiusamise ohvrite arv võrreldes kontrollrühma koolidega oluliselt. KiVa programm põhineb teaduslikul uurimistööl ja praktilisel kogemusel, on välja töötatud Soomes Turu ülikoolis ning leidnud tunnustamist mitmel pool maailmas.

Kiusamisvaba Kooli programmi jõudmist koolidesse toetab Eesti suurim sotsiaalne ettevõte MTÜ Uuskasutus, advokaadibüroo Rask ja mitmed eraisikutest annetajad. Sihtasutuse tegevusele on oma õla alla pannud ka haridus- ja teadusministeerium ning siseministeerium. Missiooniga muuta Eesti koolid kiusuvabaks asutasid SA Kiusamise Vastu 2012. aastal Kristiina Treial, Kristi Liiva ja Rasmus Rask ning Heateo SA, Eesti Koolipsühholoogide Ühing ja Omanäolise Kooli Arenduskeskus.