Tasku keskus muudab Tartu õpilaste koolielu turvalisemaks

,

Veebruaris on paljudes Tasku ostukohtades ning Dorpati hotellis müügil heategevuslik šokolaad, mida ostes saab toetada Tartu kooliõpilaste osalemist Kiusamisvaba Kooli programmis. Sellega jätkab Tasku keskus möödunud aasta lõpus alustatud heategevuslikku kampaaniat, mille raames müüdi ca 1500 šokolaadi. Sõbrakuul loodetakse seni kogutule tõhusat lisa.

KiVa programm hõlmab nii ennetustööd kui kiusamisjuhtumite lahendamise mudeleid, tegevustesse kaasatakse kooli personal, õpilased ja lapsevanemad. Programmi tõhusust mõõdetakse kord kooliaastas toimuva uuringuga. Programmi on kohandatud ka Eesti koolide tarbeks ning 2013/2014. õppeaastal katsetati seda 20 koolis. Pilootaasta lõpus tehtud mõju-uuring näitas, et KiVa programmi kasutanud koolides vähenes õppeaasta lõpuks kiusamise ohvrite hulk oluliselt.

“Meie lapsed veedavad olulise osa oma elust koolis ning seal kogetud suhted jätavad jälje kogu eluks. KiVa programm on ellu kutsutud selleks, et need suhted võiksid olla sõbralikud, hoolivad ja austavad,” kommenteeris SA Kiusamise Vastu sisuekspert Kristiina Treial. “Mis oleks veel parem, kui anda sõbrakuul meie koolidele hoogu heade suhete toetamiseks!”

Suured muutused algavad väikestest tegudest! Sõbrapäeva kingitusele väikese šokolaadi lisades teevad Tasku kliendid topelt head!