Hea Kiusamisvaba Kooli sõber ja toetaja!

August on juba akende taga ning aeg on pisikeste, ent kiirete sammudega jõudmas punkti, mil koolide Kiusamisvaba Kooli meeskonnad alustavad võitlust kiusamise vähendamise nimel. Kuidas täpsemalt ja miks? Oma mõtteid sel teemal jagas juuli lõpus Postimehe lugejatega SA Kiusamise Vastu üks eestvedajatest, Rasmus Rask: http://www.postimees.ee/1315490/20-kooli-hakkavad-kiusamisele-vastu. Lehe toimetus pidas teemat niivõrd oluliseks, et pühendas sellele oma päeva juhtkirja ning karikatuurigi: http://arvamus.postimees.ee/1315840/juhtkiri-kiusuringi-katkestamine.

Kõige värskemaid uudiseid Kiusamisvaba Kooli projekti kohta leiad jooksvalt meie Facebooki leheküljelt: https://www.facebook.com/kiusamisvabakool/. Kiusamisvaba Kooli tegemiste jälgimiseks vajuta „Meeldib“ ning kogukonna suurendamiseks jaga lehte ka oma sõpradega!

Lühikese ülevaate senistest tegemistest koos SA Kiusamise Vastu tiimiga pakub lugemiseks aga ka käesolev uudiskiri.

Mida seni on tehtud?

Juuni

  • 11.-12. juunil toimusid infopäevad pilootprojektis osalevatele koolidele Tallinnas ja Tartus.

Juuli

  • Meie meeskonnale ulatas oma abikäe kommunikatsioonivabatahtlik Triin Toomesaar.
  • Kuulutasime välja konkursi täisajaga projektijuhi leidmiseks sihtasutuse juurde. 31. juuliks, konkursi lõpptähtajaks laekus 115 avaldust. Sobiv projektijuht peaks olema selgunud hiljemalt 1. septembriks.

August

  • Valmisid pilootkoolide õpetajate käsiraamatud, mille eest suur tänu Briti saatkonnale toetuse eest ning Wiedemanni tõlkebüroole.
  • Mis on tulemas kohe-kohe ja veidi kaugemas tulevikus?

6.-7. augustil toimub Tallinnas Nordic Hotel Forumis instruktorite jätkukoolitus. Koolitajad Kristiina Tropp, Kristi Liiva, Koidu Tani-Jürisoo ja Ly Kasvandik.

14.-15.08 ja 21.-22.08 koolitame pilootkoolide Kiusamisvaba Kooli meeskondi nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus. Koolitajad Kristiina Treial (Tropp), Kerli Prass, Auli Andersalo-Targo, Anti Einpaul, Marge Kuslap, Tiit Kõnnusaar, Auli Kõnnusaar ja Tuuli Vellama.

16.-17. augustil lahkame koolikiusamise probleemistikku esimest korda Eestis toimuval Arvamusfestivalil. Meie Kristiina Treiali kõrval räägivad kiusamise olemusest koolis ja mida selle vastu saab ette võtta terapeut Mare Pork ja endine Noored Kooli õpetaja, praegune ERRi korrespondent Washingtonis, Lauri Tankler. Arutelu juhib Marleen Pedjasaar AEFist. 

September

  • Pilootkoolide õpetajate ja personali infopäev kahekümnes piloodi projektikoolis.
  • Infotund lastele ja lastevanematele kahekümnes piloodi projektikoolis.
  • Veebiküsitlus projekti- kui kontrollkoolides. Vastuseid analüüsitakse Turu Ülikoolis ning kõrvutatakse ka kevadel läbi viidava küsitluse käigus kogutud tulemustega.

Oktoober

  • Alguse saavad projektikoolide KiVa õppetunnid 1.-6. klassidele ning töörühmade vaheline kogemuste jagamine.

Võitlus kiusamisvaba kooli nimel on meeskonnatöö! Kui soovid meie tegemistes kas vabatahtlikuna või toetajana kaasa lüüa, palun anna endast teada (kontakt: birgit.rootsi@kiusamisvaba.ee). Mistahes soovitused rahastajate või teenustega abistajate leidmiseks on oodatud.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on veerand Eesti 11-aastastest kogenud kiusamist, küberkiusamises oleme lausa esikohal. Aitäh, et aitad meil olukorda parandada!

Jällekirjutamiseni!
Kiusamisvaba Kooli meeskond