Uuskasutuskeskus toetab Kiusamisvaba Kooli algatust 20 000 euroga

,

Eesti suurim sotsiaalne ettevõte MTÜ Uuskasutus toetab käesoleval aastal Kiusamisvaba Kooli (KiVa) algatust 20 000 euroga. Uuskasutuskeskuse rahastus aitab laiendada KiVa programmi kiusamise ennetamiseks kasutavate koolide võrgustikku 2015/2016. õppeaastal. Programmi on 2015. aasta sügisest kaasatud üle 5000 lapse I kuni VI klassini.

„Uuskasutuskeskus on isemajandav sotsiaalne ettevõte. Meil on hetkeseisuga 6 keskust Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Paides ning annetajate ja ostjate huvi meie vastu on aasta-aastalt jõudsalt kasvanud. Otsustasime, et lisaks teenitud kasumi investeerimisele täiendavasse laienemisse tahame igal aastal omalt poolt toetada ka mõnd suure ühiskondliku mõjuga algatust. Eesti näitajad koolikiusamise vallas on paraku Euroopa kõige kõrgemate seas. Meie jaoks on oluline, et KiVa programm laiendaks oma üle-eestilist haaret, jõuaks enamate koolide ning lasteni. Usume, et turvaline koolitee on väga oluline teema ka kõikide lapsevanemate jaoks, kes meie tegevusse annetajate või ostjatena panustavad,“ rääkis MTÜ Uuskasutus tegevjuht Katriin Jüriska.

SA Kiusamise Vastu nõukogu esimees Kristiina Treial täiendas: „Iga viies laps Eestis kogeb koolis kiusamist. Teadusuuringutel põhineva õppeprogrammiga nagu seda on KiVa on võimalik koolikiusamist ennetada ning luua koolikeskkond, kus iga õpilane ja kogu koolipere tunnevad ennast turvaliselt. Uuskasutuskeskuse ja kõikide teiste koostööpartnerite toetus on oluline, et Kiusamisvaba Kooli programm KiVa jõuaks kõikide Eesti koolilasteni.“ KiVa rakendamist koolides on toetanud haridus- ja teadusministeerium, siseministeerium, advokaadibüroo Rask ja annetustega veel sajad inimesed.

Annetades oma heas korras olevad asjad Uuskasutuskeskusele, leiavad nad uue omaniku ning osa teenitud tuluga toetame KiVa programmi ja teisi mõjukaid algatusi. Aitame koos muuta Eesti koolid kiusamisvabaks!

MTÜ Uuskasutus on aastal 2004 asutatud esimene sotsiaalne ettevõte Eestis. Uuskasutuskeskuse eesmärk on saata asjad ringlusesse ja teha uus- ning taaskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks. Peamised kaubagrupid, mida Uuskasutuskeskus müüb ja vastu võtab, on riided, jalanõud, aksessuaarid, raamatud, nõud, mööbel, elektroonika, mänguasjad jne. 2014 aastal külastas Uuskasutuskeskusi üle Eesti 814 000 inimest ning sooritati 245 000 ostu. Annetajaid oli eelmisel aastal 42 000.

SA Kiusamise Vastu pakub 2013. aastast Eestis 1.-6. klassidele mõeldud Kiusamisvaba Kooli (KiVa) programmi. See on välja töötatud Soomes Turu ülikoolis ning leidnud tunnustamist mitmel pool maailmas. Programm põhineb teaduslikul uurimistööl ja praktilisel kogemusel. KiVa programm on unikaalne ja kooliterviklik, sisaldades väärtuspõhiseid ennetustegevusi, j