Aasta vabatahtlik ettevõte on Videal ja aasta vabatahtlik Triin Viik

SA Kiusamisvaba Kool rõõmustab, et Vabaühenduste Liit ühes kogukonna ja patrooni president Alar Karisega on pidanud kõrge tunnustuse väärilisteks meie pikaaegset heategevuslikku koostööpartnerit, videoproduktsiooni ettevõtet Videali ning meie pikaaegset kõrge missioonitundega vabatahtlikku Triin Viiki (endise perekonnanimega Puusaar).  

Eile, 2. veebruaril tunnustati aasta kodanikuühiskonna tegijaid ja aasta vabatahtlikke, kelle valis komisjon välja ligi 130 esitatud kandidaadi seast. Neid tunnustatakse kaheksas kategoorias: aasta vabatahtlikud, vabatahtlike kaasajad, aasta ettevõte, aasta avaliku võimu esindaja, aasta tegu, aasta hääl, aasta missiooniinimene ja aasta vabaühendus. Tunnustused andis üle patroon ja Eesti Vabariigi president Alar Karis. Tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös Siseministeeriumi, maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Eesti Vabariigi presidendi kantseleiga.

Aasta ettevõtte tunnustusega sai pärjatud meie üks suurimaid heategevuslikke partnereid – Videal.

Videal on SA Kiusamisvaba Kooli missioonile andnud pro bono hoogu 2021. aastast.
Viimased 2,5 aastat oleme Videaliga koos teinud korduvalt suuri tegusid:
2021. a. augustis virtuaalne KiVa suvekool
2022. a. jaanuaris virtuaalne KiVa talvekool
2022. a. kevadel Kiusamisvaba Kooli uue kodulehe jaoks viie video tegemine
2023. a. jaanuaris KiVa talvekooli hübriidlahendus
2023. a. märtsis KiVa veebiaktus 43 000 õpilasele ja nende kooliperedele
2023. a. novembris SA Kiusamisvaba Kooli juubeligala 300 inimesele

Seejuures on nende kümme töötajat – „Videali poisid“ ja Veroonika – üsna tagasihoidlikud inimesed. Oleme iga kord pahviks löödud, kui nad järjekordselt ilma pikema mõtlemata ega täiendavate soovideta meie tegemistega kaasa tulevad. Nad toimetavad alati usaldusväärselt, kõik toimib ladusalt ja seejuures mitte kui midagi nad meilt vastu ei küsi. Videali meeskonda kannustab suur soov teha head ja panustada kiusamise vähendamise missiooni. 

Kallis Videali tiim, teadke, et olete meid mitmel korral hädast välja aidanud, olete alati meie jaoks olemas olnud, võimaldate meil kõrgemale lennata ja kaugemale jõuda.
Hindame seda kõrgelt ning oleme teile südamest tänulikud. 

Aasta vabatahtliku tiitliga sai pärjatud meie ülimalt professionaalne ning kõrge missioonitundega pikaaegne vabatahtlik Triin Viik. 

Triin on sihtasutuse vabatahtlik 2020. aasta septembrist ehk juba üle kolme aasta. Triin on suure südamega ja väga pühendunud inimene. Ta tegutseb niivõrd professionaalselt ja usaldusväärselt, et tunneme, et ta on justkui Kiusamisvaba Kooli tiimiliige. Triin on alati valmis panustama ning pole ühegi väljakutse ees kohkunud. Teda innustab Kiusamisvaba Kooli missioon ning ta on alati valmis selle elluviimisele kaasa aitama. 

Aja jooksul on Triini panus ja vastutus olnud kasvav – ta on sihtasutuse heategevuslike jõulukaartide projekti eestvedaja, mis on suur vastutus ja toob talle kaasa märkimisväärse koormuse. Lisaks on Triin aidanud meid andmete otsimise ja kirjade väljasaatmisega (KOVide ja ettevõtete andmed, masskirjade laialisaatmine). 

Kallis Triin, oled imeline! Aitäh, et oled meiega.
Aitäh, et pead oluliseks kiusamise ennetamist ja vähendamist Eesti koolides ning suhtud vabatahtlikkuse tööse täie tõsidusega. Sinu panus on imetlusväärne.

„Tunnustuste saajate nimekiri on küll tänavu kirju nagu rahvariideseelik, aga igati 2023. aastal kulmineerunud väljakutsete ja saavutuste, pingutuste ja tulemuste nägu,” ütles Vabaühenduste Liidu juhataja Triin Toomesaar. „Olgu tegemist panusega riigikaitsesse või sotsiaalsfääri, loodushoidu või kultuuri, need inimesed ja algatused on näinud vajadust käed külge lüüa – ja kohati teinud aastaid tööd selle nimel, et elu Eestis ja maailmas oleks turvalisem, tervem, võrdsem, kokkuhoidvam.“

„Viimane kodanikuühiskonna uuring näitas, et Eestis on vabatahtlike osakaal kasvamas, keskeltläbi kuus inimest kümnest on olnud vabatahtlikud,“ ütles siseminister Lauri Läänemets. „Vabatahtlikus tegevuses osaleb võrreldes muu Euroopaga pisut vähem eakaid inimesi. Selle valguses on mul eriti hea meel, et täna saame tunnustada inimesi erinevatest vanuserühmadest.“

Loe rohkem Vabaühenduste Liidu kodulehelt.

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem