"Kiusule blokk ette"


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kestvus ja eesmärk: 16.-23. augustil 2023. aastal viis SA Kiusamisvaba Kool koostöös Eesti Võrkpalli Liidu ja rahvuskoondisega naiste võrkpalli Euroopa meistrivõistluste raames läbi algatuse “Kiusule blokk ette”, mille raames võrdus iga alagrupiturniiril osalenud rahvuskoondise blokipunkt 10-eurolise annetusega Kiusamisvabale Koolile. Kogu alagrupiturniiri jooksul pandi koolikiusule 240 blokki. Annetussummaks kujunes 2400 eurot, mille toel saab KiVa-kiusuennetusprogrammi viia 240 õpilaseni.

Kampaania põhiteostajad: Annetuskampaania loovidee teostas ning mõtles koostöös Kiusamisvaba Kooliga välja loovagentuur Not Perfect Tallinn, SA Kiusamisvaba Kooli tegevusi aitas kommunikeerida kommunikatsioonibüroo Dalton. Kampaania elluviimisel olid abiks veel Hansab, IconPrint, Printhouse ja Henri Siht.

Kampaania visuaalid

 

"Kiusamine võib olla koorem kogu eluks"


Kampaania eesmärk:
2022. aasta lõpul ning 2023. aasta alguses toimunud kampaania eesmärgiks oli kasvatada teadlikkust koolikiusamisest, vähendada kiusamist Eestimaa koolides ja koguda püsiannetusi, et KiVa programm rohkemate laste ja koolideni viia. Kampaania rõhus tugevalt märkamise ja sekkumise olulisusele – tegemist on grupisuhtega, kus igal lapsel klassis on oma roll.

Kampaania põhiteostajad: Annetuskampaania loovidee mõtles välja loovagentuur Not Perfect Tallinn koostöös Henrik Kalmetiga, klippi aitas toota produktsioonifirma Vaas. Tegevusi aitasid kommunikeerida Dalton Kommunikatsioonibüroo ning digimeedia agentuur Mediabrands Digital. Kampaania suurtoetaja oli Postimees Grupp. Reklaamklipp filmiti Eesti Draamateater saalis, klipis astuvad üles Priit Võigemast ja 10-aastane Remi Leek, režissööriks Henrik Kalmet.

Levile aitasid kaasa: Apollo Kino ja Apollo Raamatud, Alexela, Artist media, Clear Channel Estonia, Delfi Meedia, Digiposter OÜ, Draamateater, Ekool, Grupp trükiagentuur, IDU Telliskivi, JCDecaux Eesti, Linna Ekraanid, Megameedia Grupp, Selver, Tallink, Tasku keskus, Telia Eesti, Õhtuleht.

 

"Kiusamine võib jätta jälje kogu eluks"

Kestvus ja eesmärk: 2020. aasta novembrist kuni 2021. aasta veebruani kestnud annetuskampaania “Kiusamine jätab jälje kogu eluks” ilmestab ehedalt kiusamise pikaajalist mõju ning võitleb kiusamise ja selle tagajärgedega.

Kampaania põhiteostajad: Not Perfect TallinnMediabrands DigitalDalton.

Levile aitasid kaasa: Adovinci, Alexela, Apollo Raamatupood ja Apollo Kino, eKool, Ekspress Meedia, Grupp, Trükiagentuur, JC Decaux, Linna Ekraanid, mTasku, Public TV, Rae Reklaam, RASK, Rimi, Sound & Vision, Swedbank “Ma armastan aidata”, Tasku keskus, Telia, Õhtuleht Kirjastus.

Tänusõnad: Timo Hartikainen ja agentuur VAAS, fotograaf Kertin Vasser, tätoveerija Kaili Aavik ja Mamas Pride Tattoo studioTalendiagentuur, Henessi Schmidt, Kristiina Ehin, Sissi Nylia Benita, Helena Mang, Karin Larven, Mari Ojasaar, Ženja Fokin, Marilyn Jurman, Karolin Kuusik, Kristel Aaslaid, Merlin Miido, Jana Palm, Liisa Pärnpuu, Anna Lutter, Marimell, Grete Paia, Kristo Kaskpeit ning pildistamisel osalenud lapsed ja nende vanemad.

Kampaania visuaalid: https://bit.ly/3AciXGL

 

"Juurime koos kiusamise Eesti koolidest välja!" koostöös Mesikäpaga

Kestvus ja eesmärk: 2018. aasta augustis ja septembris aset leidnud heategevuskampaania viidi ellu koostöös Kalevi kommivabrikuga nende regulaarse heategevuskampaania “Ole kah käpp!” raames. Oma suure panuse kampaania kõneisikuna andis räppar Genka. Kampaaniaperioodil annetas Kalev kõigilt ostetud Mesikäpa toodetelt 2 senti sihtasutusele Kiusamisvaba Kool, et toetada Turu Ülikooli teadlaste poolt välja töötatud ja oma tõhusust tõestanud kiusuennetusprogrammi KiVa pakkumist Eesti koolidele.

Tulemus: Heade inimeste toel koguti 20 777 eurot, mis võimaldas kiusuennetusprogrammiga liita vähemalt kümme kooli, kaasates ligi 2000 uut õpilast.

Kampaania reklaamklipp: https://bit.ly/3CnDkUk

SA Kiusamisvaba Kool

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal, et toetada Eesti koole kiusamise ennetamisel ja tõrjumisel. Aitame koolidel selle probleemiga tegeleda, pakkudes neile mh ka Soome teadlaste poolt välja töötatud KiVa kiusuennetusprogrammi. 

Meie inimesed

SA Kiusamisvaba Kool missiooni viivad igapäevaselt ellu töötajad, koolitajad ning nõukogu. Lisaks panustab sellesse oma vaba aega ja energiat ka rida vabatahtlikke.

Projektid

SA Kiusamisvaba Kool pakub koolidele KiVa programmi, toetab selle kvaliteetset rakendamist ning toetab tõhusat kiusamise vähendamist mh ka erinevate projektide toel, millest saab ülevaate siit.

Meie meedias

Kes, kus ja mida meist kirjutas või rääkis? Ehk ülevaade olulisematest Kiusamisvaba Kooli SA, KiVa programmi ja kiusamisega seotud meediakajastustest läbi aastate.