Eesti Vabariigi president tõi aastapäevakõnes fookusesse hariduse ja hoolivad suhted

Ingi Mihkelsoo vabariigi aastapäeva vastuvõtul.

Südamlik Eesti – see on siht, kuhu poole pürgime. “Meie vägi on haridus,” kõlasid president Alar Karise sõnad vabariigi aastapäevale pühendatud vastuvõtu kõnes. Soovime, et see mõte käiks meie kõigiga nii kohalikul kui riiklikul tasandil aastaringselt kaasas. Soovime, et seda mõtet väärtustatakse kodudes, koolides, omavalitsustes ning parlamendihoones.

Haridus on meie vägi. Turvalised ja hoolivad suhted koolis ja ühiskonnas on võimalikud. Usume sellesse ning tegutseme Kiusamisvaba Kooli sihtasutuses just selle missiooni elluviimise nimel. Ei tohi unustada, et see on meie ühine vastutus ning ühise pingutuse tulemus.

President Alar Karis:

“On asju, mida me muuta ei saa. Aga on asju, mida saame. Suhted peres. Kiusuvaba kool. Kättesaadav abi. Viisakus. Elustiilivalikud. Oskus võita, oskus kaotada.

Vähim, mis me saame teha enda ja teiste heaks, on endid hoida. Kui oleme ise katki, lõhume ka teisi enda ümber. See kehtib peres, koolis, töökohal, riigis. Ennast hoides, oleme ka teiste jaoks olemas ning leiame ühiselt tee raskustest välja.”

Rõõmustame, et Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtule oli kutsutud aasta kiusuennetaja kool 2023 – Antsla Gümnaasium. Nad on märkamise ja tunnustuse igati ära teeninud. Täname pühendumuse eest koolijuht Katrin Martinfeldi, tiimijuht Tiina Kübarseppa, KiVa-tiimi liikmeid ja kogu Antsla Gümnaasiumi kooliperet.

Meil on väga hea meel, et president Alar Karis peab oluliseks Kiusamisvaba Kooli tegevust ning kutse vastuvõtule sai ka tegevjuht Ingi Mihkelsoo. Oleme südamest tänulikud, et kiusuennetus saab üha laialdasemat kõlapinda ning üha enam teadvustatakse selle tähtsust tugeva vaimse tervise tagamisel ning turvalise ja elujõulise riigi kujundamisel.

Täname südamest KiVa-koole, kes koos meiega südamliku ning kiusamisest vaba Eesti loomise ning kujundamise nimel igapäevaselt vaeva näevad.

Värskemad uudised/postitused

Kiusamine suvepuhkusele ei lähe!

Koolid ja õpilased on selleks õppeaastaks õpikud kokku pakkinud ja puhkama läinud, kuid meie tahame kõigile veelkord meelde tuletada, et […]

Loe edasi

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi
Lae rohkem