Ekstra klass – oktoobrikuu väljakutse võitjad on selgunud

Oktoobris startis Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli väljakutse EKSTRA KLASS, mis on mõeldud 3.–6. klassidele.  Oktoobrikuu väljakutseks oli luua oma klassi vahetunnimäng. Oktoobrikuu väljakutsest võttis osa 39 klassi, nüüd on aeg kuulutada välja võitjad.

Zürii, kuhu kuulusid Hea Lapse, Kiusamisvaba Kooli ja Liikuma Kutsuva Kooli esindajad, tänab väga kõiki osalejaid. Meile saadetud mängudes oli nutikust, põnevust ja mis peamine – mängu loomis- ja liikumisrõõmu. Valiku tegemisel võtsime eesmärgiks leida mänge, mis tundusid meile uudsed või väga nutikad vanade mängude mugandused, mida on hea koolis mängida ja mille loomise juures on kõige suurem roll olnud lastel endal. 

Peapreemia ehk klassikülastuse Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse ja mängu firmalt Insplay võidab Tallinna 32. Keskkooli 4.b mänguga “Sulamine”. 

Leidsime, et see on lihtne, selge, kogu klassi kaasata võimaldav tähelepanu, abi otsimise ja liigutamise mäng. Mängukirjeldusega oli kaasas väga tore lugu ja rohkelt pildimaterjali. 

Lisaks valisime välja kaks klassi, kes saavad kingiks raamatud kirjastuselt Draakon & Kuu ning Hea Lapse aastatellimuse. Auhinna saab Toila Gümnaasiumi 4. klass “Laulumänguga”, kus on ühendatud mälu, reaktsioonikiirus, võistkondlikkus, laul ja liikumine. Auhinna saab ka Antsla Gümnaasiumi 3.a klass mänguga “Liigu ja lõbutse” – selles on pandud kokku liikumine ja lausete ühendamine, mida katsetasid Antsla lapsed KiVa reeglitega. 

Eripreemiad anname välja Varbla Kooli 4. klassi “Vahetunni aardejahile”, kus kasutatakse loovalt ümbritsevat keskkonda ja leitakse hea rakendus nutitelefonidele; Ülenurme Gümnaasiumi 3+4 liitklassi “Kõrvitsajahile”, mis hõlmab väga paljusid eri tahke (kõrvitsa peitmiest nende kasvatamiseni) ja ka õppeaineid; ning August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi 5. klassi mängule “Printsess, rüütel, hobu ja konn”, mis võlus lõbususe ja toreda mängujuhendiga. Lisaks liiguvad mitmed mängud Liikuma Kutsuva Kooli mängupanka: www.liikumakutsuvkool.ee/ideepank

Valik mängudest jõuab tuleval aastal ka Hea Lapse ajakirja. 

Aitäh osalejatele ning palju õnne võitjatele! Auhinnasaajatega võtame ühendust. 

NB! Kõik need klassid, kes osalesid oktoobri- ja novembrikuu väljakutses (võitjad selgumisel) ning osalevad ka detsembrikuu väljakutses, võtavad osa peavõitja ehk EKSTRA KLASSi valimisest. 

EKSTRA KLASS võidab põneva koolipäeva koos Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooliga. Külla tulevad Hea Lapse looja ja kauaaegne peatoimetaja Leelo Tungal ja praegune peatoimetaja Kätlin Vainola. 

EKSTRA KLASS selgub veebruarikuu alguses. 

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem