Ekstra klassi novembrikuu väljakutse võitjad

On aeg välja kuulutada juba teise Ekstra Klassi vaheetapi ehk novembrikuu väljakutse preemiasaajad. Ekstra Klassi algatus startis oktoobris Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli eestvedamisel ning koosneb kolmest väljakutsest – liikumismäng, klassi laul või luuletus ning teistmoodi klassipilt.

November tõi meie postkasti nii palju toredaid, ägedaid, inspireerivaid laule ja luuletusi, et žürii pidi tõdema, et valikut langetada oli väga raske. Kõik osalejad on saanud hakkama suurepäraselt ja kõik laulud-luuletused on vahvad!

Peapreemia, milleks on Eesti Lastekirjanduse Keskuses loovkirjutamise töötuba ja mäng Insplaylt, läheb Mikitamäe Kooli 4. klassile, kes esitas oma loo räpivormis ja videona, kus kasutati rikkalikult vahvaid rekvisiite. Mikitamäe Kool asub Setomaal ja koolis õpib kokku 49 õpilast. Peapreemia saanud klassis õpib neli õpilast – Iida, Tauri, Hardi ja Gabriels. Töö käigus õpiti üksteist paremini tundma, sest igaüks pidi iseloomustama ennast ja ka kaaslasi. Nii avastati palju positiivseid külgi oma klassikaaslastes!

Mikitamäe Kooli 4. klassi omaloominguline laulnovembrikuu peapreemia

Järgmised preemiasaajad on Väike Werrone Kooli 4.-5. klass, kes jäi silma väga musikaalse esituse ja ukulele mänguga ning hästi vormistatud kaastekstiga, kus olid nimetatud eraldi kõik osalejad ja autorid; Tartu Mart Reiniku Gümnaasiumi 5.a klass, kes oli muuhulgas videosse haaranud kaasa ka puhkpilliorkestri – nende klassis tegutseb bänd; Risti Kooli 3. klass oma kaasakiskuva esituse ja põneva selgitusega, kuidas valmisid loo sõnad; Antsla Gümnaasiumi 3. klass lauluga, mis oli väga vahva tervik, kus lõi kaasa ka õpetaja ning Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 6.a klass kaasakiskuva ja reipa sõnumi eest. Lisaks veel läheb räpi eripreemia Rakvere Vabaduse Kooli 5.c klassile. Videosid saab näha Hea Lapse Facebooki leheküljel ja valiku luuletusi ja laulutekste avaldame ka peagi ajakirjas.

Suur tänu kõigile osavõtjatele! Me loodame, et iga klass on võitnud natuke ka sellest, et sai koos oma klassi peale mõelda ja ühiselt tegutseda ning ehk kõlasid mõned klassilaulud ka eelmise aasta lõpus jõulupidudel. Palju õnne preemiasaajatele! Võtame teiega ühendust!

Detsembrikuu väljakutse võitjad ning Ekstra klassi väljakutse peapreemia võitja selguvad veebruari alguses.

Värskemad uudised/postitused

Kiusamine suvepuhkusele ei lähe!

Koolid ja õpilased on selleks õppeaastaks õpikud kokku pakkinud ja puhkama läinud, kuid meie tahame kõigile veelkord meelde tuletada, et […]

Loe edasi

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi
Lae rohkem