Ekstra klassi oktoobrikuu väljakutse võitjad on selgunud, detsembrikuu väljakutse on “teistmoodi klassipilt”

Oktoobris startis Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli väljakutse EKSTRA KLASS, mis on mõeldud 3.–6. klassidele.  Oktoobrikuu väljakutseks oli luua oma klassi vahetunnimäng. Oktoobrikuu väljakutsest võttis osa 39 klassi, nüüd on aeg kuulutada välja võitjad.

Zürii, kuhu kuulusid Hea Lapse, Kiusamisvaba Kooli ja Liikuma Kutsuva Kooli esindajad, tänab väga kõiki osalejaid. Meile saadetud mängudes oli nutikust, põnevust ja mis peamine – mängu loomis- ja liikumisrõõmu. Valiku tegemisel võtsime eesmärgiks leida mänge, mis tundusid meile uudsed või väga nutikad vanade mängude mugandused, mida on hea koolis mängida ja mille loomise juures on kõige suurem roll olnud lastel endal. 

Peapreemia ehk klassikülastuse Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse ja mängu firmalt Insplay võidab Tallinna 32. Keskkooli 4.b mänguga “Sulamine”. 

Leidsime, et see on lihtne, selge, kogu klassi kaasata võimaldav tähelepanu, abi otsimise ja liigutamise mäng. Mängukirjeldusega oli kaasas väga tore lugu ja rohkelt pildimaterjali. 

Lisaks valisime välja kaks klassi, kes saavad kingiks raamatud kirjastuselt Draakon & Kuu ning Hea Lapse aastatellimuse. Auhinna saab Toila Gümnaasiumi 4. klass “Laulumänguga”, kus on ühendatud mälu, reaktsioonikiirus, võistkondlikkus, laul ja liikumine. Auhinna saab ka Antsla Gümnaasiumi 3.a klass mänguga “Liigu ja lõbutse” – selles on pandud kokku liikumine ja lausete ühendamine, mida katsetasid Antsla lapsed KiVa reeglitega. 

Eripreemiad anname välja Varbla Kooli 4. klassi “Vahetunni aardejahile”, kus kasutatakse loovalt ümbritsevat keskkonda ja leitakse hea rakendus nutitelefonidele; Ülenurme Gümnaasiumi 3+4 liitklassi “Kõrvitsajahile”, mis hõlmab väga paljusid eri tahke (kõrvitsa peitmiest nende kasvatamiseni) ja ka õppeaineid; ning August Kitzbergi nimelise Gümnaasiumi 5. klassi mängule “Printsess, rüütel, hobu ja konn”, mis võlus lõbususe ja toreda mängujuhendiga. Lisaks liiguvad mitmed mängud Liikuma Kutsuva Kooli mängupanka: www.liikumakutsuvkool.ee/ideepank

Valik mängudest jõuab tuleval aastal ka Hea Lapse ajakirja. 

Aitäh osalejatele ning palju õnne võitjatele! Auhinnasaajatega võtame ühendust. 

NB! Kõik need klassid, kes osalesid oktoobri- ja novembrikuu väljakutses (võitjad selgumisel) ning osalevad ka detsembrikuu väljakutses, võtavad osa peavõitja ehk EKSTRA KLASSi valimisest. 

EKSTRA KLASS võidab põneva koolipäeva koos Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooliga. Külla tulevad Hea Lapse looja ja kauaaegne peatoimetaja Leelo Tungal ja praegune peatoimetaja Kätlin Vainola. 

EKSTRA KLASS selgub veebruarikuu alguses. 

Ja nüüd detsembrikuu väljakutse juurde – osaleda saate ka siis, kui pole eelnevatest väljakutsetest osa võtnud.

DETSEMBRI ÜLESANNE: TEISTMOODI KLASSIPILT 

Klassifotode tegemine on klassika – detsembri ülesandes pöörame aga tähelepanu hoopis loomingulistele ja ootamatutele lahendustele. Mõelge, milline võiks klassipilt veel välja näha? Arutage, milline teie klass on, millised välja paistate, millised sisemiselt olete, ja siis nuputage, kuidas see kõik vabalt valitud kunstitehnikas välja võiks näha. Kindlasti saate tehnikat valides nõu küsida kunsti- või käsitööõpetajalt.

NB! Kui kasutate töös laste nägudega fotomaterjali, peab piltide avalikuks kasutamiseks olema vanemate luba.

* Saatke oma töö koos kaaskirja ning klassi ja juhendaja andmetega Hea Lapse toimetusse 31. detsembriks e-aadressil healaps@healaps.ee või Hea Laps, Harju 1, 10146, Tallinn.

* Lisainfo ja soovitused juhendajale leiate www.healaps.ee.

Üks välja valitud klass saab auhinnaks muuseumitunni (näitusekülastus koos loovtööga) enda valitud Eesti Kunstimuuseumi filiaalis ja Dino lauamängu „Pictomania” firmalt Insplay.

Žürii annab aga välja veel preemiaid. Maped Eesti täiendab kahe klassi pliiatsivarusid: ühe klassi lapsed saavad Mapedi pinalid Smiling Planet ning teise klassi lapsed Mapedi värvipliiatsid School Peps ja värviraamatud! Lisaks saavad kaks klassi Hea Lapse aastatellimused. Valiku klassipilte avaldame ajakirjas.

Värskemad uudised/postitused

Kristiina Treial ETV Terevisioonis

Parim asi, mida lapsevanem oma lapse heaks teha saab, on olla talle turvasadamaks ja pakkuda kindlustunnet. Just nii kõlasid Kiusamisvaba […]

Loe edasi

Tegevjuhi Ingi Mihelsoo intervjuu Raadio 2 eetris

Sihtasutuse tegevjuht Ingi Miheksloo käis rääkimas Raadio2 eetris sellest, kui tõsiseks probleemiks on kiusamine Eesti koolides. Kuula intervjuud. Kiusamine on […]

Loe edasi

Kohtusime Risti Kooli 3. klassi ehk Ekstra klassiga

Eelmisel nädalal sõitsime külla Risti Kooli 3. klassile. Just see kihvt klass, kus õpib 14 toredat ja särasilmset last, võitis […]

Loe edasi
Lae rohkem