KiVa ja Kiusamisvaba Kooli logode kasutusest

Sügis on Kiusamisvaba Kooli sihtasutuse jaoks olnud väga erakordne, sest peagi algava juubeliaasta puhul saime endale ka uue näo. Samal ajal on see meie KiVa-koolides tekitanud üksjagu segadust: kes siis ikkagi sai uue näo? Mis muutus? Kas KiVa programmi nägu muutus? Kas sihtasutusel on uus logo või on KiVa programmil uus logo? Kas meil tuleb kõikidel enda loodud kiva materjalidel nüüd logo uuendada?

“Rahu, ainult rahu,” nagu tavatses öelda üks propelleriga mehike. Segadus on igati mõistetav ning püüame seda nüüd tasapisi vähendama hakata. Üks, mis kindel, on see, et KiVa programmi materjale ei ole tarvis uuendama tormata! 

Alljärgnevalt väike meeldetuletus meeldetuletus: 

KiVaTM tähistab Soome teadlaste poolt loodud kiusamise ennetamise ja vähendamise programmi. KiVa on programmi nimi, mis on lühend soomekeelsest sõnast Kiusamiseen Vastaan. Kiusamisvaba Kool on sihtasutus, mis levitab alates 2012. aastast Turu ülikooli ametliku litsentseeritud partnerina KiVa programmi Eesti koolides. KiVa on üks SA Kiusamisvaba Kooli põhitooteid, aga selle kõrval tegeleb sihtasutus veel teistegi teenuste pakkumisega, nt erinevad koolitused jmt. KiVa ei ole sihtasutuse Kiusamisvaba Kool lühend. Samuti ei ole KiVa iga kiusuennetuse programm, vaid Turu ülikoolis välja töötatud programmi litsentseeritud kaubamärk. 

Seega on Kiusamisvaba Kooli SA ja KiVa programm kaks eraldiseisvat brändi, kellel on eraldi visuaalne keel, sh logo, tunnusvärvid ja -fondid jne. Muutus Kiusamisvaba Kooli sihtasutuse logo ja “nägu”, Soomest pärit KiVa programm on jätkuvalt sama “näoga”, sh sama logoga.

KiVa-koolidel Soomest pärit KiVa programmi rakendajatena on oluline jälgida, et erinevatel programmiga seotud materjalidel, sh enda poolt juurde loodutel, kasutataks KiVa programmi visuaalset keelt ja logo. Kodulehel programmi kirjeldades ei tohiks KiVa logo samuti unustada, kõige parem oleks avalehel kasutada KiVa logo, kuid programmi pikema kirjelduse juures KiVa logo koos sihtasutuse logoga (lisatud virtualsesse KiVa-tiimi mappi).

Ärge muretsege, küll need asjad paika loksuvad ning järjest aina selgemaks saavad! Julgustame teid igati igasuguste logosid ja uute meenete väljatöötamist puudutavate küsimuste korral pöörduma enda mentori poole.

Värskemad uudised/postitused

Tule Paide arvamusfestivalile!

Juba üks päev vähem kui kuu aja pärast, 10. augustil kell 10.00-12.00, osaleme Paide Arvamusfestivalil vaimse tervise alal! “Kuidas peatada […]

Loe edasi

Aitäh meie tegevjuht Ingile!

Öeldakse, et iga lõpp on millegi uue (ja ka põneva) algus! Uusi põnevaid alguseid loob kindlasti ka tänane päev, sest […]

Loe edasi

Kiusamine suvepuhkusele ei lähe!

Koolid ja õpilased on selleks õppeaastaks õpikud kokku pakkinud ja puhkama läinud, kuid meie tahame kõigile veelkord meelde tuletada, et […]

Loe edasi
Lae rohkem