KiVa kiusuennetusprogramm ootab liituma uusi koole

SA Kiusamisvaba Kool kutsub kõiki Eesti koole üles liituma KiVa kiusuennetusprogrammiga. Et 2023/24. õppeaastast programmi rakendama asuda, tuleks oma sooviavaldus teele panna hiljemalt 14. veebruaril 2023.

KiVa on koolidele suunatud kiusamise ennetamise ja vähendamise programm, mida rakendatakse ligi veerandis Eesti koolidest. Tuleva aasta sügisest KiVa-koolide kogukonnaga liitumiseks saab sooviavalduse teele panna juba praegu. „See teadus- ja tõenduspõhine programm on üks süstemaatilisemaid maailmas, sisaldades palju praktilisi tegevusi ja materjale nii kiusamise ennetamiseks kui ka kiusamisjuhtumite lahendamiseks. Eriline on seegi, et see programm on kooliülene, kogu kooliperele – seega on väga oluline, et kool on KiVa programmiga liitumise motivatsiooni enda jaoks mõtestanud,“ sõnas SA Kiusamisvaba Kool KiVa programmi juht Jane Alas.

Sel aastal asus KiVa programmi rakendama Kadrina Keskkool, kooli KiVa-tiimi juhi Kai Tamme sõnul valisid nad just selle kiusuennetusprogrammi selle süsteemse lähenemise tõttu. “Hakkasime märkama, et senine töö kiusamiskäitumise ennetamiseks ning lahendamiseks ei osutunud enam piisavalt tõhusaks. Puudus süsteemne lähenemine ning kogu kooli haarav tasand,” sõnas ta, lisades, et .KiVa programm äratas neis huvi just oma teadus- ja tõenduspõhisuse pärast “Innustav on hakata rakendama midagi, mis juba suurepäraselt toimib ja millel on kindel eesmärk ja tõendatud positiivne mõju,” märkis Kadrina KiVa-tiimi juht.

Koolide nõustamine KiVa programmiga liitumisel toimub liitumisprotsessis. „Tulevast õppeaastast KiVaga liitumise soovist tasub teada anda varakult, sel korral võtame uusi liitujaid vastu 14. veebruarini,“ märkis Alas. Programmi tutvustamiseks toimuvad novembrist jaanuarini KiVa tutvustuseminarid, seda nii Tallinnas (vene keeles 10.11, eesti keeles 17.11), Tartus (eesti keeles 22.11), Narvas (vene keeles 15.11), Kohtla-Järvel (vene keeles 11.01) kui ka üleriigiliselt veebiseminarina (eesti keeles 8.12, 16.01, vene keeles 19.01). Lisa- ja registreerimisinfo on leitav siit: https://www.kiusamisvaba.ee/koolitus-teenus/kiva-tutvustusseminarid/.

Liitumisprotsessi kohta saab rohkem infot SA Kiusamisvaba Kooli siit. Kuidas on KiVa programmi abiga õnnestunud kiusamise vähendamine varasemates lendudes, saab aga lugeda siit. Liitumiskampaaniat rahastatatakse Norra finantsmehhanismidest 2014–2021 projekti „Nooresõbralik õigussüsteem“ raames.

KiVa on Turu ülikooli teadlaste poolt välja töötatud teadus- ja tõenduspõhine programm, mille ametlik ja litsenseeritud partner programmi levitamiseks Eestis on SA Kiusamisvaba Kool. KiVa programm on Eesti koolides juba pea 10 aastat aidanud kiusamist vähendada ning sisaldab nii universaalseid kui ka juhtumipõhiseid tegevusi kiusamise ennetamiseks ja märgatud juhtumite lahendamiseks.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga aidata Eesti koolid kiusamisvabaks. Sihtasutuses töötatakse välja ja kasutatakse teadus- ja tõenduspõhiseid meetmeid, aidatakse koole koolikiusamise vastaste meetmete kasutusele võtmisel ning tegeletakse teadlikkuse tõstmisega kiusamise olemusest ning kiusamise vähendamise ja ohjeldamise viisidest koolides.

Värskemad uudised/postitused

Läkita jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevuskaardiga

Kutsume taas kord üles häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Üheskoos kiusamist ennetades ja […]

Loe edasi

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Loe edasi

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Loe edasi
Lae rohkem