Mihhail Kõlvart: Unistuste maailma võimalikkus ning elukäik sõltuvad lapsi ümbritsevast keskkonnast

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pidas kõne Kiusamisvaba Kooli juubeligalal. Avalikustame kõne täies mahus nii kirjalikus vormis kui videoformaadis.

Head sõbrad!

Kindlasti teate ühe tuntud inimese ütlust: „Mul on üks unistus“. Ta võitles ebaõigluse, ebavõrdsuse ja vägivalla vastu. Tal oli unistus, et ükskord saab selline maailm võimalikuks, kus inimestevaheline suhtlemine ja suhtumine ei sõltu soost, rahvusest ega religioonist. Ta oli kindel, et ükskord on maailm selline, kus on võimalik ja uhke olla teistsugune. Kus teistmoodi mõtteviis ja välimus on väärtuseks ning kus igal inimesel on väärtus.  

Lapsepõlv on unistuste maailm. Mida julgemad, värvikamad ja huvitavamad on unistused, seda julgem on inimene terve elu. Seda rohkem suudab ta saavutada ja seda rohkem on ta kindel selles, et kõik on võimalik. Aga see unistuste maailm sõltub sellest, milline on last ümbritsev keskkond. Kui see on toetav, julgustav ja pakub värvikat inspiratsiooni, siis tuleb ka julgus ja õiged unistused. Kui see keskkond teeb aga haiget, tekitab valu ja ebaõiglust, siis ei ole ka õigeid unistusi. 

Pakun välja, et Kiusamisvabal Koolil võiks olla ka teine nimi – Unistuste Kool. Sest just õiged unistused ja õige keskkond nende unistuste tekitamiseks on kõige suurem eesmärk.Kui sa tunned end vabalt, siis on ka energiat loominguks. Ja see tunne peab inimest saatma kogu elu. 

Te teete väga palju selleks, et mitte ainult lapsepõlv, vaid kogu elu oleks õiges keskkonnas. Ja selleks, et lapsepõlvest kaasa võetud saatus looks tõepoolest – unistuste maailma kogu eluks.  Rääkides pragmaatilisemalt, siis sõltuvad ka õppetulemused keskkonnast. Ja nendest sõltub omakorda terve ühiskonna mõjukus. Ent see mõju ja see töö on palju suurema tähendusega, kui ainult haridussüsteem. Aga haridussüsteem on juba meie tuleviku alus. Suur tänu teile unistuste ja tuleviku eest! Palju õnne!

Foto autor on Rasmus Kooskora. Fotol on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja SA Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Ingi Mihkelsoo.

Kõne jäädvustas videopildina Kain Kalja.

Värskemad uudised/postitused

Saada jõulutervitused Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga

Kutsume häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Personaliseeritud jõulukaartide tellimine on küll lõppenud, kuid […]

Loe edasi

Ekstra klass: detsembrikuu väljakutse on “Teistmoodi klassipilt”

Klassifotode tegemine on klassika – detsembri ülesandes pöörame aga tähelepanu hoopis loomingulistele ja ootamatutele lahendustele. Mõelge, milline võiks klassipilt veel […]

Loe edasi

Ekstra klass – oktoobrikuu väljakutse võitjad on selgunud

Oktoobris startis Hea Lapse ja Kiusamisvaba Kooli väljakutse EKSTRA KLASS, mis on mõeldud 3.–6. klassidele.  Oktoobrikuu väljakutseks oli luua oma klassi […]

Loe edasi
Lae rohkem