SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil.

Kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest? Vestlusega teevad algust Heleene Reima ja Annika Hinto, Tartu Tamme Kooli õpilased ja õpilasesinduse liikmed, kes jagavad oma sisevaadet küberkiusamisest.

Paneelaruteluks tulevad kokku järgnevad eksperdid:

Marta Valdmann – Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku kliiniline psühholoog-psühhoterapeut. Marta tegeleb enamasti noorukitega, kes on statsionaarsel ravil, samuti teeb ta ambulatoorseid uuringuid ja psühhoteraapiat. Marta kuulub Eesti Lastepsühholoogide Ühingu juhatusse ning Eesti Kognitiivse- ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni juhatusse.

Viivika Keskküla on haridusentusiast, kelle kireteemaks on nii õpetajate kui õpilaste heaolu. Viivika töötab põhikohaga Tartu Tamme Koolis, kus annab 5.-8. klassidele inimese- ja loodusõpetuse tunde, aga ka käsitööd ja kodundust, lisaks on ta klassijuhataja. Viivika on kooli Kiva-tiimi kuulunud alates aastast 2015, olnud pikalt ka Kiva-tiimi juht ning tegutsenud 2,5 aastat KiVa koolitajana. “Ma armastan oma tööd ja mu töö armastab mind vastu,” kõlavad Viivika sõnad.

Andero Sepp on Politsei- ja Piirivalveameti veebipolitseinik alates 2011. aastast ja tänaseks veebipolitseinike koordinaator. Selle aja jooksul on ta näinud ja puutunud kokku pea kõikide võimalike probleemidega, millega inimesed oma virtuaalset elu elades silmitsi seisvad, andnud neile nõu ja juhendanud.

Omar Kõiv on advokaadibüroo RASK jurist ja Tartu Ülikooli õigusteaduste magistrant. Tema igapäevane kokkupuude mitmesuguste õiguslike probleemidega annab küberkiusamisega tegelemisel unikaalse perspektiivi, kaasates seejuures ka erinevaid õiguslikke instrumente.

Arutelu modereerib Kiusamisvaba Kooli kvaliteedi- ja arendusjuht Kristiina Treial. Kohtume Tartus või veebi vahendusel!

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi

Uus veebikursus õpetajatele tõhusamaks kiusuennetuseks

SA Kiusamisvaba Kooli koolitajad on loonud õpetajatele kiusuennetuse teemalised veebikursused. Kursuse käigus saad teada, kuidas kiusamist tõhusamalt ennetada ning kuidas […]

Loe edasi
Lae rohkem