Tutvu tiimiga – juhiabi ja projektijuht Tuuli Muistna

Tuuli Muistna on Kiusamisvaba Kooli juhiabi-projektijuht, kes liitus sihtasutuse tegevtiimiga möödunud aasta septembri keskpaigas. Tuuli usub muutuste võimalikkusesse ning on leidlik uutes olukordades. Ta on oma töös professionaalne ja vastutustundlik, kuid teab väga hästi, kui oluline on ka enda, oma tervise ning rõõmutunde eest hoolt kanda. Saame Tuuliga lähemalt tuttavaks.

Tuuli, kes oled sa inimesena?

Ma usun, et mind iseloomustavad sõnad oleksid empaatiline ja hooliv. Kui keegi on saanud minu jaoks täielikult oluliseks, siis teen kõik endast oleneva, et tagada tema heaolu ja vajadusel pakkuda abi. Mulle on äärmiselt tähtis, et mu lähedastel oleks hästi. Usun muutuste võimalikkusesse ning sellesse, et igale probleemile leidub alati lahendus. Minu teravamat poolt võib näha juhtudel, kui esineb ebaõiglust. Seda eriti juhtudel, kui asi puudutab mulle kalleid inimesi või midagi läheb mulle tõsiselt korda.

Millist rolli täidad Kiusamisvaba Kooli tiimis?

Olen Kiusamisvaba Kooli juhiabi-projektijuht. Kui keegi on küsinud mu käest, et mis ma siis teen, olen naljatamisi vastanud, et ühel päeval kolin kontorit ning järgmisel päeval kirjutan presidendile kirja. Samas on siin tõetera sees, sest minu ülesanded varieeruvadki seinast seina, mis teebki selle töö huvitavaks ja põnevaks. Mulle meeldib, et saan olla toeks lisaks juhile tegelikult mingites valdkondades kõikidele tiimiliikmetele. On selliseid ülesandeid, mis vajavad arvuti taga süvenemist, kuid on ka mitmeid selliseid, mis võimaldavad mul käia erinevates kohtades ja suhelda uute inimestega. Lisaks võimaldab see töö mulle pea igapäevast arengut, sest on küll mitmeid selliseid ülesandeid, mida saan teha toetudes eelnevale kogemusele, kuid esineb ka selliseid, mis vajavad õppimist (nt kodulehe arendus). 

Miks otsustasid Kiusamisvaba Kooli tiimiga liituda?

Põhjuseid liitumiseks oli tegelikult päris mitu. Teadsin Kiusamisvabast Koolist juba enne, kuid huvi selle vastu kasvas veel rohkem, kui minu Noored Kooli lennukaaslane Triin mentorina Kiusamisvabas Koolis tööle asus. Uurisin Triinult ning hoidsin ka pidevalt ise Kiusamisvaba Kooli tegemistel silma peal. 2023. aasta suve alguses lõpetasin õpetaja karjääri teadmata, et mis minust edasi saab. Samas on mulle väga oluline olnud alati laste heaolu. Kui nägin juhiabi-projektijuhi tööpakkumist, teadsin kohe, et tahan siia tööle saada. Töökirjeldus oli täpselt mulle sobiv ning koolitusjuhi Marietta ja tegevjuhi Ingi poolt filmitud tutvustav video kinnitas seda kõike. Mulle meeldib mõelda, et minu pisikesed tiimi toetustegevused aitavad kaasa sellele, et tiim saaks paremini koole kiusamise ennetamisel toetada. Lisaks oli liitumise põhjuseks minu enda mineviku kogemused – tean, mis tunne on olla kiusatav ning seetõttu on motivatsioon kiusamise vähendamiseks ja peatamiseks eriti suur.

Milliseid põnevaid või õpetlikke väljakutseid on pakkunud sulle töö sihtasutuses?

Töö on olnud esimesest hetkest väga põnev ja väljakutseid täis. Sain kohe tööle asumisel kaasa lüüa juubeligala korraldamisel, mis oli väga huvitav ja proovilepanev. Nädal enne suurt pidulikku galat ütles esialgne bänd ära ning pidime leidma paari päevaga meile uue esineja. Helistasin läbi väga paljud tuntud esinejad, kelle esinemisgraafikud olid juba täis, kuid kelle julgustavad sõnad “teie eesmärgid on nii õiged ja te leiate kindlasti kellegi esinema” andsid vaid kindlust juurde. Esineja me leidsime ning juubeligala sai meeleolukas ja tore! Kindlasti on selle töö tegemine mulle taaskord meenutanud minu üht arengukohta – kontrolli mitu korda enne üle, kui midagi välja saadad või otsustad, sest kipun mõnikord kiirustama, millega kaasnevad hooletusvead. 

Miks pead olulist kiusuennetusega tegelemist?

Õpilane, kes kannatab kiusamise all, ei saa omandada korralikku haridust. Tema emotsionaalne ja sotsiaalne areng ning enesehinnang kannatavad. Lisaks jäävad kiusamise armid saatma inimest kogu tema eluks. Samas ei tohi ära unustada ka kiusajaga tegelemist – sageli võib olla kiusaja põhjuseks soov saada tähelepanu, mida ta kodust ei ole piisavalt saanud.

Millised on sinu hobid?

Kohe kindlasti liikumine. Mul ei ole küll kindlast spordiala, kuid talvehooajal võib mind leida rühmatreeningutest või spinningurattalt ja suvel jooksuradadel või rattaga sõitmas. Trenni tegemine aitab mind alati – kui tuju on halb, kui päev on olnud pingeline või mõtted vajavad selgeks mõtlemist. Lisaks meeldib mulle reisida – ka Eestis (spontaansed Eesti avastamise retked on mu lemmikud! 🙂) ja raamatuid lugeda. Ja mis seal salata… tantsida on ka tore, kui õige seltskond ümber on! 

Milline on põhimõte, millest elus lähtud? Mis on sinu jaoks oluline? 

Üks peamisi on kindlasti “Kõik, mis juhtub, juhtub põhjusega” ning sellega väga seotud on lause “Läheb nii, nagu minema peab”. Neil hetkedel, kui elu proovile paneb ei pruugi alati neist lausetest kasu olla, kuid 95% juhtudest olen saanud tõdeda, et tõesti oli hea, et nii läks ja juhtuski see, mis juhtuma pidi. 

Kindlasti on perekond ja sõbrad mu elus väga olulisel kohal. Päevas vähemalt 60 minutit järjest liikumist, hea toit ja toredad üritused on ka väga olulised! 

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem