Tutvu tiimiga – koolitusjuht Marietta Alliksaar

Marietta Alliksaar on Kiusamisvaba Kooli koolitusjuht, kes liitus tiimiga möödunud aasta detsembris. Marietta oskab hinnata väikeseid rõõme ja õnnestumisi, millest tulenevalt käivad temaga kaasas optimism ja positiivne ellusuhtumine. Saame Mariettaga lähemalt tuttavaks.

Millist rolli täidad Kiusamisvaba Kooli tiimis?

Olen Kiusamisvaba Kooli koolitusjuht, mis tähendab, et vastutan koolitusosakonna heaolu eest. Ühest küljest on mu töös päris palju korraldamist, – näiteks baaskoolitused ja ka KiVa-koolide suvekool, mille vankrit koolitusjuht veab – teisalt seisneb minu töö ka koolitusosakonna arendamises, koolituste kvaliteedi tagamises ning koolitusvõrgu hoidmises.

Kes oled inimesena?

Kirjeldaksin end inimesena kui uudishimulikku ja analüütilist optimisti. Mulle on alati meeldinud mõelda, miks mingi asi on nii, mitte naa ning kas see on ka põhjendatud. Minu jaoks on maailm värviline ja kirju ning isegi kui olukorrad on mõnikord kas väga hele- või tumehallid, on mul keeruline näha, et need päriselt must-valged oleksid. Tunnen lapselikku rõõmu väikestest asjadest nagu jalutuskäik koeraga, täiuslikult pruun röstsai ja auto istmesoojendus.

Miks otsustasid Kiusamisvaba Kooli tiimiga liituda?

Koolikiusamine on minu jaoks hingelähedane teema. Olin enne Kiusamisvaba Kooli tiimiga liitumist õpetaja ning nägin väga lähedalt, kuivõrd akuutne teema kiusamine ka tänapäeval koolis on, samas pean nentima, et ega ma õpetajana alati väga oskuslikult nende olukordadega toime tulla ei osanud ning tunnen, et KiVa programm oleks mind selles kindlasti aidanud. Kuna minu jaoks on väga oluline ka tööalane areng, tundsin ühel hetkel, et aeg on uute väljakutsete jaoks, mida koolitusjuhi töö ka pakkus ning otsustasin seetõttu ka koolitusjuhi kohale kandideerida.

Millised on sinu hobid?

Minu hobid on ajas väga lainetavad olnud, mulle meeldib uusi asju katsetada ning õppida. Mingitel hetkedel on nendeks kudumine ja tikkimine, teisel hetkel jälle pillimäng. Püsivamalt on minuga kaasas käinud kirjutamine, leibade ja saiade küpsetamine, lauamängude mängimine ja reisimine. Mulle meeldivad väga väikesed nädalavahetuse retked, kus paar tundi lennukisõitu annab võimaluse kogeda juba midagi täiesti teistsugust.

Milline on põhimõte, millest elus lähtud?

Lähtun oma elus peamiselt kahest põhimõttest: hukka mõista on alati lihtsam kui mõista, kuid teine on väärtuslikum, mistap üritan oma energia sellesse suunata. Teiseks usun, et kui mingi asi on vähemalt teoreetiliselt teostatav, võiks see ka praktiliselt teostatav olla, seega kui mul tekib mingi küsimus või idee, olen nüri järjepidevusega valmis selle elluviimiseks tegutsema. Minu jaoks on kõige olulisemad mu pere ja lähedased sõbrad. Hommikuti on kohv ka oluline.

Värskemad uudised/postitused

Tule Paide arvamusfestivalile!

Juba üks päev vähem kui kuu aja pärast, 10. augustil kell 10.00-12.00, osaleme Paide Arvamusfestivalil vaimse tervise alal! “Kuidas peatada […]

Loe edasi

Aitäh meie tegevjuht Ingile!

Öeldakse, et iga lõpp on millegi uue (ja ka põneva) algus! Uusi põnevaid alguseid loob kindlasti ka tänane päev, sest […]

Loe edasi

Kiusamine suvepuhkusele ei lähe!

Koolid ja õpilased on selleks õppeaastaks õpikud kokku pakkinud ja puhkama läinud, kuid meie tahame kõigile veelkord meelde tuletada, et […]

Loe edasi
Lae rohkem