Tutvu tiimiga – merelembeline mentor Agnes Alajõe

Agnes Alajõe on Kiusamisvaba Kooli mentor, kes liitus tiimiga selle aasta jaanuaris ehk on umbes-täpselt neli kuud tagasi. Suvepealinna juurtega noor naine on tugeva sotsiaalse vastutustundega ning peab oluliseks seda, et kool oleks õpilastele silmiavardav ja mõnus koht.

Millist rolli täidad Kiusamisvaba Kooli tiimis?

Olen KiVa-koolide mentor Põhja-Eesti piirkonnas (peamiselt Tallinna ümbrus ja rannikut mööda Ida-Eesti poole). Minu roll on olla toeks 26-le koolile KiVa programmi rakendamisel. See tähendab ühelt poolt perioodiliste tegevuste meeldetuletamist, utsitamist ja kokkuvõtmist, näiteks küsitluste läbiviimisel ja rakendusnäitajate koostamisel. Teisalt ka igapäevast toetamist, koolide murede ja rõõmude kuulamist, koolikülastuste läbiviimist ja kõike muud, mida koolid KiVa programmi rakendades kogevad ja jagada soovivad.

Kes oled inimesena?

Olen üldjuhul rõõmsameelne inimene, kellele meeldib leida ühiskondlikke valukohti, mille lahendamisele õlg alla panna. Tallinlane, ehkki Pärnust pärit ja siiani väga merelembeline. Kahe kassi kasvataja, elukaaslane, väiksel koormusel õpetaja, kogukondade arendamise magistriõppe lõpetanu, sõber, tütar, lapselaps, lugeja, trennikaaslane ja palju muud.

Miks otsustasid Kiusamisvaba Kooli tiimiga liituda?

Tundsin, et sooviks liituda sihtasutusega, kuna Kiusamisvaba Kool keskendub täpselt sellisele ühiskondlikule valukohale, mida nimetasin eelmises vastuses. Mulle näis, et saan koolide mentorina põimida suurepäraselt nii varasemaid kogemusi õpetaja ja ametnikuna kui ka haridust kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu erialal. Ma väga tahaks, et kool oleks õpilastele silmiavardav ja mõnus koht, mitte tohutu valu ja kurbuse allikas.

Miks on oluline kiusuennetusega tegeleda?

Minu hinnangul võib ja peab kool olema koht, mis on parajalt väljakutsuv, mõtlemapanev, kuid kus on ühtlasi ka meeldiv ja äge keskkond. Olen õpetajana näinud ja oma sõprade-tuttavate kogemustest kuulnud, kuidas kool võib osutuda lapse peamiseks murekohaks, kohutava valu tekitajaks ning arengu pärssijaks. Kiusamine takistab mitte ainult õppimisele keskendumist, vaid ka laiemalt sotsiaalsete oskuste väljakujunemist ja mitmekülgset arengut. Kiusuennetusega tegelemine on seetõttu ääretult oluline, et tagada koolikeskkond, kus kõik saavad keskenduda õppimisele, arengule ja positiivsete sotsiaalsete sidemete loomisele ning jõuda seeläbi hästitoimiva ühiskonnani, mida täidavad ennastjuhtivad ja teineteisest hoolivad inimesed.

Millised on sinu hobid?

Minu peamisteks hobideks on lugemine (eelistan ilukirjanduslikke teoseid, mille õppekohad saad ise üles leida) ning mitmesugused trennid, nagu jõusaal, jooga ja sulgpall. 

Milline on põhimõte, millest elus lähtud? 

Üks lemmikutest põhimõtetest on lause “elu on liiga tõsine asi, et seda tõsiselt võtta”. Elu toob meile igal juhul mitmeid väljakutseid ning tihti aitab nende ületamisel vähekesegi rõõmu leidmine. Loodetavasti saame kõik kasvada turvalises keskkonnas, mis aitab meil ka keerulistes olukordades rõõmu üles leida.

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem