Üle-eestilise veebiaktusega tähistatakse Kiusamisvaba Kooli kümnendat tegevusaastat

Tänasel rahvusvahelisel kiusamisvastasel päeval korraldab SA Kiusamisvaba Kool üle-eestilise veebiaktuse, millest saavad osa enam kui 40 000 õpilast. 4. mail toimuva veebiaktusega tähistatakse Kiusamisvaba Kooli kümnendat tegevusaastat ja ÜRO poolt välja kuulutatud kiusamisvastast päeva. 

Kiusamisvaba Kooli 10. sünnipäeva puhul toimuv veebiaktus toimub 4. mail kell 10 ning jõuab kõikide KiVa-programmiga liitunud koolideni. Aktuse raames toimub Vabariigi Presidendi ja koolinoorte vestlusring kiusamise ja kiusuennetuse teemal, esitletakse uut kiusuennetusele pühendatud Airi Liiva ja Laulupesa laulu ning vaadatakse KiVa-koolide videotervitusi. 

Tänaseks on KiVa (kiusamise ennetamise ja vähendamise) programmi rakendatud Eestis juba kümme aastat. Teadus- ja tõenduspõhise programmiga on liitunud ligi veerand Eesti koolidest, pikaajaliseks unistuseks on viia programm kõikide Eesti koolideni. 

“Uuringutest teame, et Eesti õpilased lähevad kooli rõõmsalt, õppimine tundub tore ja klassikaaslased sõbralikud,” sõnas Kiusamisvaba Kooli sisujuht ja asutajaliige Kristiina Treial. “Mida aeg edasi, seda vähemaks koolirõõmu jääb. Õnneks teame põhjuseid, miks see nii läheb ja teame ka viise, kuidas koolirõõmu taastada või suurendada. Toetavad, hoolivad ja turvalised suhted klassikaaslastega mängivad siinkohal võtmerolli – KiVa-programm toetab selliste suhete loomist ja hoidmist,” lisas Treial.  

“Maailma muudetakse igapäevaselt, tilk tilga haaval – samamoodi toimub see kiusuennetuses,” sõnas Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Ingi Mihkelsoo. “Igaühest sõltub see, kas kiusamine saab toimuda. Veebiaktus toimub rahvusvahelisel kiusamisvastasel päeval, kuna on ääretult oluline tuua tähelepanu iga ühiskonnaliikme rollile kiusamise vähendamisel ja ennetamisel – meil kõigil peavad olema valmisolek ja teadmised sekkuda,” lisas Mihkelsoo. 

Värskemad uudised/postitused

Kiusamisvaba Kool noppis kolm Kuldmuna

Oi, kui hea meel meil on. Töö on kandnud vilja! Oleme pälvinud reklaamimaailma kõrgeima tunnustuse! Möödunud reedel toimus Eesti suurim […]

Loe edasi

President Karis uuris koolinoortelt kiusamise hetkeolukorra kohta 

Eesti president Alar Karis vestles Kiusamisvaba Kooli kümnendale juubeliaastale pühendatud üle-eestilise veebiaktuse raames viie Rocca al Mare Kooli seitsmenda klassi noorega kiusamise teemal. Kui […]

Loe edasi

Kingitus SA Kiusamisvabale Koolile – uus muusikapala

Laulupesa laulustuudio juht ja laulukirjutaja Airi Liiva avaldas täna uue laulu “Me kõik oleme tähtsad”, mis sündis autori soovist anda […]

Loe edasi
Lae rohkem