Uued veebikursused tõhusamaks kiusuennetuseks õpetajatele

SA Kiusamisvaba Kool meeskonnal on rõõm teatada, et avatud on uued Kiusamisvaba Kooli veebikursused. Huvilisi ootab kaheosaline veebikoolituste komplekt üldhariduskoolide õpetajatele, aga miks mitte ka tugispetsialistidele ja koolijuhtidele ning õpetajakoolituse üliõpilastele. Esimene osa on üldine sissejuhatav kursus kiusamise vähendamiseks, teine suunatud KiVa programmiga liitunud koolide õpetajatele.

Kiusamisvaba Kooli veebikool õpetajatele I

Sissejuhatav veebikoolitus õpetajatele eesmärgiga toetada õpetajate pädevusi kiusamise ennetamisel ja kiusamisjuhtumite peatamisel oma igapäevatöös. Läbimisel saab vastused neile ja paljudele teistele küsimustele: 

 • Mis on kiusamine ja miks õpetajad seda sageli koolimajas ei näe?
 • Millised on mõjusa kiusuennetuse viis võtit, mis igal õpetajal käes on?
 • Millised tegevused on kiusamisjuhtumite lahendamisel abiks ja millised hoopis kahjustavad?
 • Mis on kiusamise peatamise karate?
 • Milline võiks olla sinu enda isiklik kiusuennetuse plaan?

Maht: 8 akadeemilist tundi, sisaldab interaktiivseid videoloenguid, tekste, erinevaid ülesandeid.

Läbimine: 3 kuu jooksul alates pääsu soetamisest, õppijale sobival ajal, kohas ja tempos. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistused.

Koolitusele pääsuks soeta koolitus kodulehelt.

NB! KiVa programmi kasutavate koolide õpetajatele on koolitus tasuta. Koolituse soetamisel kasuta KiVa-koolide sooduskoodi.  Küsi sooduskoodi oma kooli KiVa-tiimilt või mentorilt. NB! Sooduskoode uuendame aeg-ajalt ja kui vana kood enam ei toimi, küsige uut! Täpsem info veebikool@kiusamisvaba.ee.

KiVa programmi veebikool õpetajatele II

Jätkukoolitus kursusele “Kiusamisvaba kooli veebikool õpetajatele I osa”, liitumise eelduseks on I osa eelnev läbimine. Eesmärk: jõustada ja innustada KiVa programmiga liitunud koolide õpetajaid ja tugispetsialiste KiVa programmi sisu parimal moel tarbima ja sellest maksimaalselt kasu saama. Koolituselt leiab nii KiVa taustast kui sisust, samuti on mitmeid näitevideoid KiVa tundide tegevustest ning intervjuusid praktikutega. Avatud on kogemuste vahetamise foorum. Muuhulgas saab vastused järgmistele küsimustele:

 • Millest koosneb KiVa programm ja milline on selle mõju?
 • Milles seisneb klassijuhataja roll KiVa programmis ja kuidas tõhustada koostööd koolis?
 • Millised on Eesti koolide kogemused?
 • Mis imed KiVa-tundides juhtuvad ehk milliseid nippe kasutavad KiVa praktikud?
 • Kuidas saab ennetada küberkiusamist KiVa-koolis?
 • Milliseid KiVa-aardeid oleme kogunud 10 aastaga?

Maht: 8 akadeemilist tundi, sisaldab interaktiivseid videoloenguid, tekste, erinevaid ülesandeid.

Läbimine: 3 kuu jooksul alates pääsu soetamisest, õppijale sobival ajal, kohas ja tempos. Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistused.

Kursus on KiVa-kooli õpetajale tasuta. Kursusele pääsemiseks on vaja KiVa õpetaja kursusele registreerumise võtit, mille saab oma kooli KiVa-tiimi või kooli KiVa-mentori käest. Täpsem info veebikool@kiusamisvaba.ee.

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem