Aasta kiusuennetaja kool 2020 on Rocca al Mare kool

SA Kiusamisvaba Kool andis eile, 25. augustil KiVa-koolide virtuaalses suvekoolis juba kolmandat korda välja aasta kiusuennetaja kooli tiitli, mille pälvis sel aastal Rocca al Mare kool Tallinnast. Rocca al Mare kool on KiVa teadus- ja tõenduspõhist kiusuennetusprogrammi rakendanud juba neli aastat ja teinud seda järjepidevalt kõrgel tasemel.

“Rocca al Mare kool on tiitlit püüdnud igal aastal, mil seda välja oleme andnud, ning pürginud igal korral tubli tulemusega esikolmikusse. See on kooliperel kasvatanud tahet olla kiusuennetuses süsteemsed ja aktiivsed, eeskujuks ning inspiratsiooniks paljudele,” sõnas sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht Triin Toomesaar. “Aasta kiusuennetaja kooli tiitli taga on Rocca al Mare kooli KiVa-tiimi suur tegutsemisind, koolijuhi järjepidev toetus ning koolikogukonna igapäevane pingutus. Paljud uued ja vanad KiVa-koolid tunnevad huvi, mida ja kuidas selles koolis tehakse – ning sellele tegutsemisele annavad head tagasisidet ka õpilased läbi igakevadise küsitluse.”

“Meil on väga hea meel, et meie tööd on märgatud ja tunnustatud. Oleme oma põhitegevuse suunanud üha rohkem ennetustegevusele ja teeme seda süsteemselt ning järjepidevalt. Meie tugevus on hästi toimiv tiim ja KiVa ennetustunde andvad õpetajad,” ütles Rocca al Mare kooli KiVa-tiimi juht Cattre Hein (pildil paremalt teine).

Kooli KiVa-tiimi kuulunud ning 2015.-2020. aastatel Rocca al Mare kooli direktor olnud Heiti Pakk (pildil paremalt esimene) lisas: “Peale eduka kiusuennetuse ja juhtumite lahendamise on KiVa-kooliks olemine meie kooli jaoks oluline olnud just selle tõttu, et oleme oma üldiselt loova ja paindliku organisatsiooni kultuuri sees saanud rakendada tõendus- ja teaduspõhiseid meetodeid ja tegevusjuhiseid. Väärtuslik kogemus on olla ühtselt tegutseva võrgustiku liige, alati ei pea ju oma jalgratast ise leiutama. Eriti kui see nii hästi sõidab.”

Tiitli väljaandmise eesmärk on väärtustada kooliperede pühendumist ennetamis- ja sekkumistegevustele ehk teisisõnu soovib sihtasutus täiendavalt tunnustada koole, kes kasutavad maksimaalselt ära uuringutega kontrollitud programmi ja süsteemi, pingutades selle nimel, et kiusamist jääks aina vähemaks.

Aasta kiusuennetaja kooliks saab kandideerida iga vähemalt kaks aastat KiVa programmi kasutanud kool, kes selleks õppeaasta lõppedes ise soovi avaldab. Tiitlisaaja välja selgitamiseks võetakse arvesse nii kooli õpilasküsitluse tulemusi, KiVa rakendamise näitajaid personali tagasiside põhjal kui ka osalemisaktiivsust Kiusamisvaba Kooli SA poolt pakutavatel täienduskoolitustel. Boonuspunkte annavad ka kõik koolipoolsed lisategevused KiVa teadmiste ja oskuste laiemaks levitamiseks.

Peale Rocca al Mare kooli tõsteti esimest korda virtuaalselt peetud suvekoolis esile ka Valga põhikooli, kes algaval, 2020/2021. õppeaastal järjepidevalt, süsteemselt ja tugeva tiimitööga juba oma kaheksandale KiVa-aastale vastu läheb, ning Lasnamäe gümnaasiumi, kes on olnud üks esimestest venekeelsetest KiVa-võrgustiku koolidest, julgedes teed ja eeskuju näidata ka järgmistele.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitliga pärjatud Rocca al Mare kooli KiVa-meeskonda aitas tunnustada laevafirma Tallink auhinnareisiga Helsinkisse. Samuti rõõmustasid esikolmiku hulka jõudnud koolide KiVa-tiime auhinnad Click & Grow’i, Coffee People’ilt, Äripäeva kirjastuselt, kirjastuselt Varrak ning Telia Eesti AS-ilt. SA Kiusamisvaba Kool tänab ka oma esimest ja võib-olla, aga mitte tingimata viimast virtuaalset suvekooli edukalt läbi viimast ettevõtteid Miltton New Nordics, Royal Experience ja Eventech.

Aasta kiusuennetaja kooli tiitlit annab SA Kiusamisvaba Kool välja igal aastal alates 2018. aasta suvest. Varasemalt on tiitli pälvinud Kuusalu keskkool ja Kalmetu põhikool.

SA Kiusamisvaba Kool asutati 2012. aastal missiooniga muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Selleks töötatakse välja tõenduspõhised meetmeid, aidatakse koole kiusamisvastaste meetmete kasutusele võtmisel ning tegeldakseteadlikkuse tõstmisega kiusamise, selle vähendamise ja ohjeldamise viiside kohta.

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem