Kolm mõtet KiValikuks jõulukuuks (+ BINGO)

Esimene advent pole enam kaugel ning aasta helgeim kuu on kohe-kohe käes. Kogusime sel puhul kokku mõned mõtted, kuidas klassiga või kogu kooliperega KiValikult jõule oodata. 

Ajutine jõulupostkast toob rõõmu nii saatjatele kui ka saajatele. Meisterdage üheskoos jõulukaarte ja kirjutage sisse vahvaid jõulusoove, komplimente, tehke sõnadega pai. Oluline on see, et keegi ilma ei jääks – klassis oleks hea loosida või ära jagada, kes kellele kaardi teeb. Õpilastele aga võib veelgi rohkem põnevust pakkuda see, kui pistate kaardi ümbrikusse, kirjutate sellele aadressi, kleebite margi peale ja viite päris-päris postkasti. Ja oh seda ootuselevust! Mõnus on olla märgatud. Mõtleme ka oma kolleegide peale – kindlasti tekitab hea sõna või kaart neiski head tunnet. 

Kui vähegi mahti, on vahva midagi ühiselt korraldada. Miks ei võiks see olla heategevuslik jõululaat. Tore on õpilasi tunniväliselt toimetamas näha, kui võimalik, siis kaasake ka vanemaid. Mõelge koos õpilastega, kelle või mille heaks laada korraldate, korraldage üheskoos õpilastega ja nautige mõnusat laadapäeva. Ehk mahub sellesse isegi mõni õpilaste etteaste? Ongi südantsoojendav heategu tehtud! 

Mõnusat jõulutunnet loob ka ühiselt mõne ilusa, helge jõulufilmi ühine vaatamine. Selleks filmiks võib olla näiteks Anu Auna südamlik filmi “Eia jõulud Tondikakul”, mis on ühtaegu lumiselt jõulune ja mille põhjal saab rääkida ka aususest, märkamisest, sekkumisest ning koostöö tegemisest. Lugemissõpradel on võimalus filmi asemel või kõrvale ka raamatut lugeda. 

Ja see pole veel kõik! Panime Kiusamisvaba Kooli tiimiga pead kokku ning tegime üheskoos teile kasutamiseks jõuluse Bingo-lehe! Loodame, et need jõuluhõngulised tegevused inspireerivad! Kasutage seda julgelt õpilastega (miks mitte ka kolleegidega!), ning jagage ikka oma tegemisi meie KiVa-koolide Facebooki grupis, et teisigi inspireerida!

Lae prinditav Bingo-leht alla SIIT!

Värskemad uudised/postitused

Läkita jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevuskaardiga

Kutsume taas kord üles häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Üheskoos kiusamist ennetades ja […]

Loe edasi

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Loe edasi

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Loe edasi
Lae rohkem