Kristiina Treial ETV Terevisioonis

Parim asi, mida lapsevanem oma lapse heaks teha saab, on olla talle turvasadamaks ja pakkuda kindlustunnet. Just nii kõlasid Kiusamisvaba Kooli arendus- ja kvaliteedijuhi Kristiina Treiali sõnad ETV Terevisioonis.

Hiljuti sai suure avaliku tähelepanu osaliseks kiusamisjuhtum, mis tõukas suurema hoo sisse olulise sõnumi levikule ning vajalike hoiakute kujundamisele.

Kiusamine ei ole okei. Hoiame seda sõnumit meeles ning peegeldame seda ka oma tegudes.

Kiusuennetus peab olema igapäevane ja süstemaatiline tegevus, sest see loob soodsa pinnase juhtumi tõhusaks lahendamiseks.

Lisaks on vaja kiusuennetusega tegeleda, et hoida oma lapsed suutlikud õppima – kiusamisjuhtum võib pärssida tugevalt kogu klassi võimet õppimisele keskenduda.

Kuigi kiusamisnäitajad on viimastel aastakümnetel paranenud, peame arvestama, et tõeliseks murranguks peab kiusuennetus olema süstemaatiline, pikaajaline ning ka riigi tasemel juhitud.

Kiusamisvaba Kool on siin, et positiivset muutust eest vedada.

Murrangulise muutuse suudame ellu viia üheskoos.

Koostöös ja vastutuses peitub turvalisema tuleviku võti.

Vaata saatelõiku järele SIIT.

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem