Liikluses on märgata kiusamisele tähelepanu juhtivaid autosid

Tänasest on Tallinna tänavatel CityBee erimärgistusega heategevusautod, mis osutavad tähelepanu kiusamisprobleemile koolis ja liikluses ning julgustavad annetusi tegema Kiusamisvaba Koolile. 

“Tõime tänavatele kiusamisvabade kleebistega autod, et suunata jõulisemalt tähelepanu kiusamise ja vaenuliku käitumisega seotud probleemidele ja tagajärgedele nii koolis kui autoroolis,” ütles CityBee Eesti juht Egert Kivisaar, nähes koolis toimuva kiusu ning agressiivse, teisi kahjustava ning hoolimatu käitumise vahel tugevat seost. “Koolikiusamine võib jätta sügava jälje kogu eluks, niisamuti on hoolimatu ja vaenulik käitumine liikluses soodne kasvulava kiusamisele. Ehk kui me ei arvesta teineteisega, võib see kellelegi kurvalt lõppeda. Kiusamise peatamisel on meil kõigil roll ja vastutus,” rääkis Kivisaar.

Kolme levinud kahjustava käitumise näitena toob Kivisaar esile joobes juhtimise, kaasliiklejate ehk nii teiste autojuhtide, jalakäijate kui ka ratturitega mitte arvestamise ning kiiruse ületamise. “Jalakäijale tee andmata jätmine, autojuhtide mitte vahele laskmine, liigselt „sabas“ sõitmine, kõnniteel parkimine ja teiste autode kinni parkimine on vaid mõned näited liikluses lokkavast kiuslikkusest,” selgitas Kivisaar. Valesti parkivat autot märgates julgustab Kivisaar teavitama mupo korrapidajat lühinumbril 14410 ning kiiruse ületamise või joobes juhtimise korral politsei hädaabinumbril 112.

SA Kiusamisvaba Kooli kommunikatsioonijuht Getter Rangi sõnul on oluline kiusamist märgata ning kiusamist pealt nähes sekkuda. “Kiusamise peatamiseks on oluline mõista enda kui kõrvalseisja vastutust ning astuda ohvri kaitseks välja, et vältida kiusamise tõsiseid tagajärgi,” sõnas Rang. 

Kampaania sõnum “Kiusule pidurit” rõhub meist igaühe vastutusele kiusamise peatamises. “On oluline, et meist igaüks märkaks oma igapäevatoimetuste keskel – olgu see siis autoroolis olles või koolipingis istudes  – teist inimest, kellega käitutakse ebaõiglaselt,” lisas Rang. “Kiusamine on meie kõigi asi, millest tulenevalt on meil väga hea meel, et Citybee aitab kiusule pidurit panna ning olulist sõnumit kiiremini, kuid siiski lubatud kiirusel, edasi anda ja kanda.” 

CityBee heategevuslik kampaania “Kiusule pidurit” kestab käesoleva aasta lõpuni. CityBee 250 autost leiavad reisijad QR koodiga kleebised, mis suunavad Kiusamisvabale Kooli annetuslehele. Lisaks on CityBee märgistanud kiusamisvabade kleebistega autopargis viis Skoda Kamiq autot.

“Autod on justkui liikuvad teadetetahvlid, mis võimaldav tähelepanu keskmesse tõsta ühiskondlikult olulised teemad,” rääkis CityBee Eesti juht ja lisas, et on edukalt katsetanud seda ka varem. Näiteks on varasemalt CityBee tänavatele toonud erimärgistusega heategevuslikud autod, millega sõites on olnud võimalus toetada Liikumispuudega Laste Toetusfondi.

Värskemad uudised/postitused

Tule Paide arvamusfestivalile!

Juba üks päev vähem kui kuu aja pärast, 10. augustil kell 10.00-12.00, osaleme Paide Arvamusfestivalil vaimse tervise alal! “Kuidas peatada […]

Loe edasi

Aitäh meie tegevjuht Ingile!

Öeldakse, et iga lõpp on millegi uue (ja ka põneva) algus! Uusi põnevaid alguseid loob kindlasti ka tänane päev, sest […]

Loe edasi

Kiusamine suvepuhkusele ei lähe!

Koolid ja õpilased on selleks õppeaastaks õpikud kokku pakkinud ja puhkama läinud, kuid meie tahame kõigile veelkord meelde tuletada, et […]

Loe edasi
Lae rohkem