Tutvu tiimiga – koolitusjuht Triinu Hamburg

Triinu Hamburg on Kiusamisvaba Kooli uus koolitusjuht, kes liitus sihtasutusega kaks kuud tagasi asendamaks vanemapuhkusel olevat koolitusjuhti. Koos kevadega tärkas seega ka meie tiimis uus lileõis. Oleme väga õnnelikud, et oma tee on meieni leidnud niivõrd särasilmne ja teotahteline naine. Saame Triinuga lähemalt tuttavaks.

Millist rolli täidad Kiusamisvaba Kooli tiimis?

Olen Kiusamisvaba Kooli koolitusjuht. Minu töö on üldiselt sõnastades juhtida koolitusvaldkonda. Igapäevaselt korraldan KiVa-koolidele koolitusi ja haldan kõike sellega seonduvat. Sekka satub ka suuremate ürituste korraldamist. Teen tihedalt koostööd teiste tiimiliikmetega. Kui arvuti lahti löön, siis esmalt vaatan üle e-mailid ja kalendri, sest suhtlemine ja info vahetamine on minu töös võtmetähtsusega. Olgu selleks siis suhtlemine koolitajatega, tiimiliikmetega, koolidega või koostööpartneritega. Mulle meeldib mõelda, et iga läbi viidud koolitus aitab kaasa kiusamise äratundmisele, vähendamisele ja peatamisele. 

Kes oled inimesena?

Pean ennast empaatiliseks inimeseks. Minus on lapselikku siirust ja usku headusesse. Kellegi vaprus ja vaprad teod teevad mind alati härdaks. Pisardan näiteks siiani, kui lõvikuninga isa sureb. Olen selline avatud raamatu tüüpi inimene, kelle tunded on kohe näost näha ja pole mõtet neid varjata, isegi kui vahepeal tahaks. Ma hindan väga siirust ja ausaid suhteid. Võin olla tormakas ja samal ajal väga aeglane otsustaja. Väga põnev on ennast kõrvalt jälgida. Tahaks loota, et olen inimesena parem versioon endast kui olin eile, aasta tagasi, kümme aastat tagasi. Usun pidevasse arengusse vanade mustrite ja harjumuste muutmise läbi.

Miks otsustasid Kiusamisvaba Kooli tiimiga liituda?

Minu tee tiimi sai alguse tänu tegevjuhile Ingi Mihkelsoole. Tema kaudu jõudis minuni info, et on vaja koolitusjuhile asendajat vanemapuhkusel olemise ajaks. Järgnesid vestlused ja kohtumised ning siin ma nüüd olen. Otsus tiimiga liituda tuli kergelt. Mind kõnetab teema, millega Kiusamisvaba Kool tegeleb ning tiimi töökultuur ja -korraldus on nii toetavad ja motiveerivad, et lausa lust on oma tööd teha! 

Millised on sinu hobid?

Mulle väga meeldib looduses liikuda ja tegutseda. Metsas või veekogu ääres laen oma patareisid. Minu hobid on ajaga muutunud ja mõne hobiga on ka pikem paus sisse jäänud, aga hea meelega käin aeg-ajalt näiteks vibu laskmas. Kui laste kõrvalt tekib vaiksem hetk, siis loen (või magan!). Mulle meeldivad erinevad loomingulised tegevused – maalimine, tantsimine, käsitöö. Viimasel ajal mõlgub mõttes osta korralik fotoaparaat ja hakata jälle pildistama. Ka fotograafias paelub mind enim loodus. Ei tea, kas vanuse tõttu või tänu oma isiklikule maalapile võib tärkavaks hobiks pidada ka aiandust.

Milline on põhimõte, millest elus lähtud?

Viimastel aastatel on mind palju aidanud mantra “ka see möödub”. See on nii lihtne, samas mitmetähenduslik mõte. Mul on kodus kasvamas kaks energilist põnni ja järjekordset segadust kraamides tuletan endale tihti meelde, et ka see möödub. Või vastupidi, vaatan nende pisikesi käsi ja jalgu, ning mõtlen… ka see möödub! See mõte on aidanud mul elada rohkem hetkes ja hinnata seda, mis mul juba olemas on.

Mu südamesoov on, et kõik lapsed kasvaksid teadmisega, et nad on hoitud ja armastatud. Kui inimesed mõistaks, et üksteist austavad ja väärtustavad suhted viivad elus rohkem edasi kui vimm ja viha, siis oleks maailmas palju vähem katkisi elusid.

Värskemad uudised/postitused

Läkita jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevuskaardiga

Kutsume taas kord üles häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Üheskoos kiusamist ennetades ja […]

Loe edasi

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Loe edasi

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Loe edasi
Lae rohkem