Arvamusfestivalil arutlesime koolikiusamise ja koolivägivalla teemadel

Foto: Eerik Maalmann.

12. augustill kohtusime arvamusfestivali vaimse tervise alal, et rääkida avameelselt kiusamisest ja vägivallast koolis. Panime pead kokku, arutada, mida teha selleks, et vähendada kiusamist ja vägivalda Eesti koolides.

Kiusamine on MEIE KÕIGI asi. Just selle olulise mõttega võtsime kokku laupäeval Arvamusfestivalil toimunud arutelu koolikiusamise ja koolivägivalla teemal. Mida veel meelde jätta?

🔅Vägivalla osas peab olema nulltolerants

🔅Kiusamine pole MITTE KUNAGI ohvri süü

🔅Kiusamisest rääkimine pole kaebamine, vaid enda ja teiste kaitsmine

🔅Koolikiusamisele ja koolivägivallale tuleb sekkuda erinevalt

🔅Olulisim on lähedus ja emotsionaalne side lastega – küsi oma lapselt, kuidas tal koolis läks, kuula teda. Aga mitte ainult – küsi temalt, kuidas tal ka telefonis läks. Küberkiusamisele PEAME tähelepanu pöörama.

🔅Parim asi, mida lapsele vanemana saate teha, on mitte olla liiga kriitiline ning last toetada. Kui lapsel on enesehinnang korras, on teda raskem kiusata.

Arutelus lõid kaasa: Karmen Maikalu (Eesti Koolipspühholoogide Ühingu juht), Airiin Demir (kliiniline psühholoog, Verge Koolitused) Indrek Lillemägi (sügisel avatava Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktor) ning Kristiina Treial (sisujuht) ja Ingi Mihkelsoo (tegevjuht) Kiusamisvabast Koolist. Arutelu juhtis Anu Välba.

Aitäh, VATEK – Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon, kes vaimse tervise alal toimuva oma hingeasjaks võttis.

Foto autor: Eerik Maalmann

Värskemad uudised/postitused

Läkita jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevuskaardiga

Kutsume taas kord üles häid inimesi ja ettevõtteid saatma oma jõulutervitused SA Kiusamisvaba Kooli heategevusliku jõulukaardiga. Üheskoos kiusamist ennetades ja […]

Loe edasi

Kas sinu klassist võiks saada EKSTRA KLASS?

Hea Laps ja Kiusamisvaba Kool kutsuvad sel sügisel 3.–6. klasse osalema väljakutses EKSTRA KLASS, et innustada klasse üheskoos loominguliselt ja sõbralikult tegutsema ning võitma seejures […]

Loe edasi

Käesoleval õppeaastal alustas KiVa kiusuennetus- programmi rakendamisega kümme uut kooli

Kiusamisvaba Kooli poolt Eestis levitatavat KiVa programmi rakendab Eestis 125 kooli ehk 26% üldhariduskoolidest. Tänavusest õppeaastast liitusid programmiga Tartu Forseliuse Kool, […]

Loe edasi
Lae rohkem