Arvamusfestivalil arutlesime koolikiusamise ja koolivägivalla teemadel

Foto: Eerik Maalmann.

12. augustill kohtusime arvamusfestivali vaimse tervise alal, et rääkida avameelselt kiusamisest ja vägivallast koolis. Panime pead kokku, arutada, mida teha selleks, et vähendada kiusamist ja vägivalda Eesti koolides.

Kiusamine on MEIE KÕIGI asi. Just selle olulise mõttega võtsime kokku laupäeval Arvamusfestivalil toimunud arutelu koolikiusamise ja koolivägivalla teemal. Mida veel meelde jätta?

🔅Vägivalla osas peab olema nulltolerants

🔅Kiusamine pole MITTE KUNAGI ohvri süü

🔅Kiusamisest rääkimine pole kaebamine, vaid enda ja teiste kaitsmine

🔅Koolikiusamisele ja koolivägivallale tuleb sekkuda erinevalt

🔅Olulisim on lähedus ja emotsionaalne side lastega – küsi oma lapselt, kuidas tal koolis läks, kuula teda. Aga mitte ainult – küsi temalt, kuidas tal ka telefonis läks. Küberkiusamisele PEAME tähelepanu pöörama.

🔅Parim asi, mida lapsele vanemana saate teha, on mitte olla liiga kriitiline ning last toetada. Kui lapsel on enesehinnang korras, on teda raskem kiusata.

Arutelus lõid kaasa: Karmen Maikalu (Eesti Koolipspühholoogide Ühingu juht), Airiin Demir (kliiniline psühholoog, Verge Koolitused) Indrek Lillemägi (sügisel avatava Tallinna Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktor) ning Kristiina Treial (sisujuht) ja Ingi Mihkelsoo (tegevjuht) Kiusamisvabast Koolist. Arutelu juhtis Anu Välba.

Aitäh, VATEK – Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon, kes vaimse tervise alal toimuva oma hingeasjaks võttis.

Foto autor: Eerik Maalmann

Värskemad uudised/postitused

Eelarvamusfestival läbi kaamerasilma

Möödunud reedel, 17. mail võtsime Tartu eelarvamusfestivalil fookusesse küberkiusamise. Arutlesime ekspertide ja noorte osalusel, kuidas leida väljapääs küberkiusamise keerisest. Arutelu […]

Loe edasi

SA Kiusamisvaba Kool eelarvamusfestivalil

Kohtume juba sel reedel Tartu eelarvamusfestivalil kell 14:00-15:30, et rääkida küberkiusamisest. Arutelust teeme otseülekande Kiusamisvaba Kooli Facebooki kanalil. Kuidas leida […]

Loe edasi

Tutvu tiimiga – sotsiaalpedagoogist mentor Kaisa Kiilaspä

Kaisa Kiilaspä on Kiusamisvaba Kooli tiimi uusim liige. Kaisa on toimetanud sihtasutuse mentorina alates käesoleva aasta veebruarikuust. Kuigi Kaisa on […]

Loe edasi
Lae rohkem