Möödunud neljapäeval toimus kümnes järjestikune KiVa-koolide talvekool, millest võttis osa 171 KiVa-kogukonna liiget – KiVa-tiimi liikmed, koolijuhid, sihtasutuse vabatahtlikud, koolitajad ja tiim.
Talvekooli fookusteemaks oli “Kiusamine kui kriis koolis”. Sisukaid ettekandeid ja töötube täis kogemuspäev leidis aset Tallinna Saksa Gümnaasiumis.
Saime kokku, et jagada kogemusi ja rõõme ning leida probleemidele ja kitsaskohtadele lahendusi. Talvekooli tähtsaimaks eesmärgiks on õpetaja heaolule ja enesehoiule tähelepanu pööramine. Talvekoolis jagasime mõtteid ja praktilisi nippe, kuidas oma tööd paremini teha ja ennast tööd tehes paremini tunda.
Sihtasutuse sisujuht Kristiina Treial tutvustas nii Eesti kui rahvusvahelisi kiusamisnäitajaid, jagas USAs World Anti-Bullying Forumil kogutud kogemusi ning juhatas sisse 2024. aasta, mil võtame fookusesse küberkiusamise.
Avaettekande pidas Anne-May Nagel, kes rääkis kiusamisest kui kriisist koolis. Päeva lõpetasime tõelise kirsiga tordil – Advokaadibüroo Liverte advokaat Katarina Talumäe avas kiusamisteemasid ning võimalusi ja soovitusi sekkumiseks juriidilisest vaatevinklist.
Aset leidsid lausa üheksa erinevat töötuba KiVA tiimijuhtidele ja koolijuhtidele:
👉”Kiusamisjuhtum kui kriis koolis – kuidas seda juhtida?”
👉”Kooli ja lapsevanema koostöö juhtumite lahendamisel, sh kriitilised juhtumid”
👉”Kui KiVa-tiim on juhtumi lahendamiseks kõik teinud, mis siis edasi?”
👉”Kuidas võtta koolis KiVa-st parim? Praktikute lood.”
👉”Klassijuhatajate toetamine KiVa rakendamisel – KiVa-tunnid ja juhtumite lahendamine”
👉”Küberkiusu ennetustegevused II ja III kooliastmes”
👉”Rakendusnäitajate analüüs – andmepõhine KiVa juhtimine koolis”
👉”KiVa ja muu emakeelega laps Eesti koolis”
👉Venekeelne töötuba “Разбор критических случаев (кибер)травли в школе” ehk “Kriitiliste (küber)kiusamisjuhtumite lahendamine koolis”
Kohtume kogukonnaga juba KiVa suvekoolis, mis toimub käesoleva aasta augustikuus.
Talvekoolis pildistas vabatahtlikuna andekas fotograaf Kretel Kuusk.